Yazdır

MERSİN 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 80 m2 daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00622310
Şehir : Mersin / Toroslar
Semt-Mahalle : YALINAYAK MAH. / TOROSLAR
: 80
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 18.06.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 95000 TL
Dosya Numarası : 2015/16241 ESAS
İlk İhale Tarihi : 31.07.2017 15:00
İhale Yeri : Mersin Adliye Sarayı Zemin Kat 3. İcra Müdürlüğü Mezat Salonu Akdeniz Mersin
İkinci İhale Tarihi : 11.09.2017 15:00

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.MERSİN 3. İCRA DAİRESİ

2015/16241 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Mersin İli Toroslar İlçesi Yalınayak Köyü 2975 Ada, 2 Parsel, R Blok, 3. Kat, 11 Nolu Bağımsız Bölümde kain taşınmaz dosyamıza ibraz edilen bilirkişi raporuna göre; Taşınmaz Halkkent Mah. Yavuz Sultan Selim Bulvarı R Blok, Arzu Ap. 3. Kat D.No:11 Toroslar Mersin adresindedir. Taşınmaz Halkken Mah. Yavuzsultan Selim Bulvarına cepheli imar adasında. (Hasan Akıncı Parkının Batısında) 3. Sınıf A grubu yapı sınıfında yığma türde zemin kat dahil 4 katlı toplu konut olarak inşa edilmiş olan R Blokun 3. katında güney ve batı cepheli 2 oda 1 salon antre mutfak banyo wc ve 1 adet balkondan müteşekkil, mesken olarak kullanılan taşınmazdır. Taşınmazın demir panjurlu giriş kapısı ve içi kapıları yağlı boyalı ahşap doğrama, pencereleri, banyo ve wc kapısı pvc doğrama, duvarları kısmen fayans kaplamadır. Mutfak dolapları, elektrik ve su tesisatı mevcuttur. Taşınmazın bulunduğu bölgenin Doğumevi ve çocuk hastanesine 1.000 m. Semt pazarına, ilk ve orta öğretim okullarına, parklara, hipermarketlere, toplu taşım araçlarının geçtiği duraklara yaya yürüyüş mesafesindedir. Dış cephesi akrilik boya, binanın üstü açık gezilebilen dam teras, bina giriş kapısı demir doğrama, merdiven mahallinde zemin karo mozaik kaplama, duvarlarla tavan düz sıva üzeri plastik badanalıdır. Taşınmazlar ve bulunduğu blok ortak alanlarında yapım yılı, kullanımı ve görünümü itibari ile % 30 oranında yıpranma payı tespit edilmiştir.
Yüzölçümü : 80 m2
Arsa Payı :20/4060
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında E=1.30 Konut alanı olarak işaretlidir.
Kıymeti : 95.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 31/07/2017 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 11/09/2017 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Mersin Adliye Sarayı Zemin Kat 3. İcra Müdürlüğü Mezat Salonu Akdeniz Mersin

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/16241 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/06/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR