KOCAELİ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan Satılık 7500 m2 Tarla

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00652227
Şehir : Kocaeli
Yayınlandığı Gazeteler

MAVİ KOCAELİ 17.08.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/486
Muhammen Bedeli
:
65501 TL
Birinci Satış Günü
:
12.10.2017 10:30
İkinci Satış Günü
:
08.11.2017 10:30
Satış Yeri
:
Büyükşehir Belediyesi Mezat Salonu - M.Ali Paşa Mah.Doğu Kışla Parkı İçi No:28 İZMİT / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KOCAELİ
1. İCRA DAİRESİ
2016/486 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Kocaeli,Kartepe,Arslanbey Mah.789 parselde kayıtlı,7.500,00 m2.yüzölçümlü,tarla ana taş.nitelikli,2/254 arsa paylı,B Blok bodrum kat 3 bağ.böl.nolu mesken bağ.böl.nitelikli taşınmaz Arslanbey Ataşehir Mah.Birlik Sk.No:25 Kartepe-Kocaeli adresinde yer almaktadır.Taşınmaz yol,su,kanalizasyon gibi Belediye hizmetlerinden ve elektrik,telekominikasyon gibi duğer kamu hizmetlerinden yararlanmaktadır.Mesken içerisinde antre,salon+mutfak (Amerikan mutfak) 2 adet oda,wc,koridor ve banyo bulunmaktadır.Taşınmazın ruhsata esas mimari projesine göre net alanı 69,26 m2.brüt alanı 86,57 m2.dir.Dış cephe tamamlanmış olmakla birlikte mesken tespit tarihinde NATAMAM vaziyettedir.Giriş kapısı çelik,zemin kaplamaları sadece mutfak ve ıslak zeminlerde seramik,diğer mekanlar kaplama yapılmamıştır.Mutfak tezgahı ve dolapları takılmış,duvar ve tavan boyaları kısmen yapılmış olup,ıslak zeminlerde vitrefiyeler,klozet ve duş kabinleri,bataryalar mevcut değildir.Pencere doğramaları ve bahçeye çıkış kapıları PVC,camlar ısı yalıtımlı çift camdır.Isınma doğalgaz yakıtlı kombi olarak tasarlanmış ancak kombi ve doğalgaz sayacı takılmamış vaziyettedir.
İmar Durumu : Kartepe Belediyesi 1/1000 ölçekli uygulama imar planında " Konut alanı ve bir kısmı imar yolu" kullanımında kalmaktadır.Parseldeki yapılaşma koşulları ayrık nizamı,kat adedi 3 kattır.TAKS=0,35 - KAKS=1,05 olarak belirlenmiştir.Yaklaşma mesafeleri imar yolu cephelerinde min.5,00 m.yan bahçede min.3,00 m.dir.
Kıymeti : 65.501,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 12/10/2017 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 08/11/2017 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Büyükşehir Belediyesi Mezat Salonu - M.Ali Paşa Mah.Doğu Kışla Parkı İçi No:28 İZMİT / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/486 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/08/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR