Yazdır

ESKİŞEHİR 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 75 m2 mesken

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00518932
Şehir : Eskişehir
Yayınlandığı Gazeteler

İSTİKBAL 29.12.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2016/11544 ESAS
İlk İhale Tarihi : 07.02.2017 14:30
Muhammen Bedeli : 130000 TL
İhale Yeri : Eskişehir Adalet Sarayı Alt Zemin Kat 2 Nolu İhale Masası - Eskişehir Adalet Sarayı MERKEZ / ESKİŞEHİR
İcra Birimi : T.C. ESKİŞEHİR 2. İCRA DAİRES
İkinci İhale Tarihi : 09.03.2017 14:30
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

ESKİŞEHİR

2. İCRA DAİRESİ

2016/11544 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri :

Tapu Bilgileri : Eskişehir İli , merkezTepebaşıİlçesi , Sütlücemahallesi ,UluzaferCaddesi , 14589ada , 26parsel , yüzölçümü 262,03 m2 ( Eskisi : Esentepe1716 ada ,266 parsel , 240,17 m2 ) , Anataşınmazniteliği4 katlı karkas bina ve arsası , Kat : 1 , B.B.No:6 , Arsa Payı : 1 / 12 , Mesken , DilekDEĞİRMENCİ ( Hüseyinkızı ) adınaTAMhisse paylı olarak kayıtlıdır. Kat Mülkiyetine çevrilmiştir. Beyan Bölümünde : 1- Bu parsel üzerindeki A ile gösterilen binanın25 no?lu parsele2,52m2 tecavüzlüolduğuhesaplanmıştır.2- kat irtifakından KM ne çevrilmiştir. 3- Yönetim planı : 21/0/2008

YazışmaAdresi :Sütlücemahallesi , Uluzafer caddesi , Aydınoğlu apt. ,N : 93 ,Kat : 1 ,D : 6

İmar Planı : Uygulamalı İmar Planına göre bitişik nizam dört katkonutyapımına müsaadelidir.

Taşınmazın içinde bulunduğu Ana bina ; Onaylı Projesine uygun olarak bodrum + yüksek zemin + 3 normal katlı olup, yaklaşık 7 yıllık binadır. Meskun mahal içindedir. Çevresindeki yapılaşma tamamlanmamış olup, hızlı gelişmekte olan bölge içindedir. Bina mevcut haliyle Tepebaşı Belediyesinin, Esgaz?ın vede Tedaş?ın hizmetlerinden yararlanmaktadır. Yapı Ruhsat tarihi 23.05.2008 dir. Onaylı projesine göre yapılan betonarme karkas bina III. Sınıf ,B grubu yapı sınıfında olup , yıpranma oranı % 10 dur.. 2016 yılı asgari arsa birim değeri 404,97 TL / m2 dir. Binanın ön cephesi doğu-güney, daireninki ise doğu cepheli olup , Marmaralı sokak kesimindeki köşe binadır. Binanın dışı akrilik esaslı dış cephe boyası ile boyanmıştır. Bodrum katta ortak kullanımlı kapalı otoparkı ve sığınağı mevcuttur. Isınma sistemi doğalgaz?kombi ile yapılmaktadır. Her katta 3 adet daire vardır. Ulaşım olarak üzerinde bulunduğu caddeden geçen Belediye Halk Otobüsleri ile yapılmaktadır. Şehir merkezine ise yaklaşık kuş uçumu 3.347 mt. mesafededir. Yakın çevresinde ise ; Anadolu Üniversitesi, Çevre yolu,Ziya Gökalp İ.Ö.O.,Eğitimciler caddesi , B-3ve B-4katlı yeni binalar v.s. bulunmaktadır.

Dairenin Özellikleri ; Dairenin brüt alanı yaklaşık 75,00 m2 dir.Salon + 2oda ( ikisi de iç bahçeye bakıyor )+ antre + mutfak + banyo + wcşeklindedir.Dairenin giriş kapısı çelik , iç kapılar Amerikan pres kapı ve pencereler pvc doğramadır. Mutfakta alt-üst mdf kaplama dolap + granit tezgah + çelik evye + tezgah üstü fayans + doğalgaz hattı + kombi mevcuttur. Banyoda ise duvarlar komple renkli fayans ile kaplı olup, ayaklı lavabo + klozet + duşakabin + duş bataryası vardır.

Taşınmazın Değeri : Taşınmazın vasfı , yapı sınıfı , bakımlı bina ve daire oluşu , İmar durumu , çevredeki ana yollara ve çevre yoluna , marketlere , Okullara , alış-veriş ve ticaret yerlerine , Anadolu Üniversitesine olan yakın mesafesi , doğu cepheli , ara katta ve ortak kapalı otoparklı oluşu , önünün açık olması vs. gibi tüm bu özellikleri bir bütün olarak göz önünde bulundurularak ve de piyasa Alım-Satım rayiçleri de dikkate alındığında

Yüzölçümü : 262,03 m2

İmar Durumu : 1/1000 ölçekli imar planında 4 kat mesken

Kıymeti : 130.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir

1. Satış Günü : 07/02/2017 günü 14:30 - 14:40 arası

2. Satış Günü : 09/03/2017 günü 14:30 - 14:40 arası

Satış Yeri : Eskişehir Adalet Sarayı Alt Zemin Kat 2 Nolu İhale Masası - Eskişehir Adalet Sarayı MERKEZ / ESKİŞEHİR

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/11544 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/12/2016

İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR