Yazdır

ANTALYA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 72 m2 daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00623598
Şehir : Antalya / Kepez
Semt-Mahalle : GÜNDOĞDU MAH. / YENİEMEK
: 72
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 19.06.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 120000 TL
Dosya Numarası : 2016/694 ESAS
İhale Yeri : 9. İcra Müdürlüğü Önü - Antalya Adalet Sarayı MURATPAŞA / ANTALYA
İkinci İhale Tarihi : 21.08.2017 14:40
İlk İhale Tarihi : 26.07.2017 14:40

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
ANTALY A
9. İCRA DAİRESİ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

DOSYA NO: 2016/694 ESAS


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Antalya İl, Kepez İlçe, 1925 Ada No, 9 Parsel No, Gündoğdu Mahalle, Zemin Kat. 4 bağımsız bölüm nolu, satışa konu taşınmazın bulunduğu bina betonarme karkas inşaat sisteminde 2 Bodrum+Zemin+2 katlı olarak inşaa edilmiş, dış cephesi sıva üzerine akrilik boyalı olup, projesine göre binanın 2. Bodrum katında müştemilat zemin ve diğer her normal katında 2 mesken olmak üzere binada toplam 8 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina merdiven duvarları yağlı boyalı merdivenler ve kat sahanlıkları mermer kaplamalı, demir doğramalı, 8-10 yıllık binadır. Satışa konu bağımsız bölüm, binanın zemin katında (Zemin kat yol kot seviyesinin yaklaşık+(artı) 3.00 mt kotunda bulunmaktadır.) güney- doğu-batı istikametlerine cepheli konumda çelik dış kapılı daire, 2 oda, 1 salon, antre, mutfak, banyo-lavabo-WC ve 1 balkon bulunmaktadır. Taşınmazın taban döşemeleri seramik ve ahşap lamine parke kaplı, ıslak alanları seramik olup ahşap ve pvc doğramalı, sıvalı,saten boyalı, kartoppiyerli, mutfak dolaplı, vestiyerli, projesinde brüt 72 m2 mesken vasfında taşınmazdır.Binanın 2.bodrum katında taşınmaza ait yaklaşık 3 m2 büyüklüğünde eklenti odunluk bulunmaktadır.

Adresi : Kuzeyyaka Mah.2513 Sok. Yalçın Pat. Bina No:11 Zemin (1. Kat) D. No:4 Kepez / ANTALYA
Yüzölçümü : 343 m2
Arsa Payı : 8/60
İmar Durumu : Kepez Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürlüğünden alınmış olan 15.02.2016 tarih ve 3653 sayılı İmar durum belgesine göre, ana taşınmaz "1/1000 ölçekli uygulama imar durum belgesinde ikiz nizam 3 katlı 030/090 emlalli konut imarlı arsadır.İnşaat müsadesi verilmiş ve kat irtifakı kurulmuştur.alp yapı hizmetleri, yol, su, elektrik, kanal mevcuttur. Bölgeye toplu ve özel ulaşım imkanları ile rahatlıkla ulaşılmaktadır. Okul, park, alışveriş merkezi gibi sosyal donatı alanları bulunmaktadır.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Yoktur.
1. Satış Günü : 26/07/2017 günü 14:40 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 21/08/2017 günü 14:40 - 14:50 arası
Satış Yeri : 9. İcra Müdürlüğü Önü - Antalya Adalet Sarayı MURATPAŞA / ANTALYA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi
almak isteyenlerin 2016/694 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları.
7- Satış ilanı, ilgililere tebliğe gönderilmiş olup, adreste tebligat yapılmaması veya adresi bilinmeyenler için iş bu satış ilanının, ilanen tebliği yerine kaim olacağı tebliğ ve ilan olunur. 16/06/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR