GAZİOSMANPAŞA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 70 m2 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00673585
Şehir : İstanbul / Sultangazi
Semt-Mahalle : GAZİ MAH. / ZÜBEYDEHANIM
: 70
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 05.10.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/15341 ESAS
Muhammen Bedeli
:
180000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.11.2017 10:30
İkinci Satış Günü
:
12.12.2017 10:30
Satış Yeri
:
GAZİOSMANPAŞA 2.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ ÖNÜ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

GAZİOSMANPAŞA 2. İCRA DAİRESİ
2016/15341 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Sultangazi İlçe, 960 Ada No, 4 Parsel No, GAZİ Mahalle/Mevkii, 3 Bağımsız Bölüm Satışı yapılacak olan taşınmazın bulunduğu apartman 2. Bodrum kat + 1. Bodrum kat + Zemin kat + 3 Normal kattan ibaret 6 katlı köşe başı bir apartmandır. Apartmanın dış cephesi akrilik boyalı olup, dış kapısı demirdir. Giriş sahanlığı ve kat sahanlıkları ile merdiven basamakları mermer kaplıdır. Her katta çift daire mevcuttur. Apartman 7 yıllıktır.
Zemin kat 3 nolu bağımsız bölüm olan daire nitelikli taşınmazın dış kapısı çelik olup, mevcut daire 2 Yatak odası+ Salon+ Mutfak+ Banyo+ WC+ Koridor ve Balkondan ibarettir. Dairenin salon ve yatak odalarının yer döşemeleri laminant parke, ıslak zeminler karo seramik kaplıdır. Dairenin iç kapıları ahşap (Amerikan panel kapı), dış pencereler PVC ve ısı camlıdır. Mevcut daire kombi kaloriferli ve doğalgazlıdır. Taşınmazın konum itibarı ile alt ve üst yapısı tamamlanmış olup, her türlü Belediye ve Sosyal imkanlardan istifade edecek konumda civarın talep gören konut alanında kalmaktadır.
Adresi : Gazi Mahallesi, 1417/1.Sokak, Gözde Apartman No: 2 Sultangazi / İSTANBUL
Yüzölçümü : 70 m2
Arsa Payı : 36/460
İmar Durumu : İnşaat tarzı İkiz nizam 4 katlı Konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 16/11/2017 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 12/12/2017 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : GAZİOSMANPAŞA 2.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ ÖNÜ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/15341 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/10/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR