GEBZE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 70 m2 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00497317
Şehir : Kocaeli / Gebze
: 70
Oda Sayısı : 2+1
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 30.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/1649 TLMT
Muhammen Bedeli
:
118400 TL
İlk İhale Tarihi
:
02.02.2017 10:30
İkinci İhale Tarihi
:
27.02.2017 10:30
İhale Yeri
:
Mevlana Mahallesi, Soma Maden Şehitleri Caddesi, Gebze Adalet Sarayı K:1 B Blok Müzayede Salonu Gebze/KOCAELİ
HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GEBZE 3. İCRA DAİRESİ
2016/1649 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇİK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İli, Gebze İlçesi, 4291 Ada No, 9 Parsel No, MUSTAFAPAŞA Mahallesi, Bodrum kat 1 nolu Bağımsız Bölüm. Bilirkişi raporunda Gebze İlçesi Mustafapaşa mahallesi 728 sokağa cepheli, Tez Er apartmanı, dış kapı numarası 8 olan binada, bodrum kat inişinde, sağdaki çelik kapılı 1 nolu meskendir. Daire, iki oda, salon, mutfak, banyo- tuvalet beraber, antre ve hol bulunmuktadır. Dairede , odalar ve salon zemini lamine parke, ıslak hacimler seramik, mutfak ve banyo-tuvalet duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Amerikan panal iç, plastik dış doğramalı dairenin duvarları plastik badanalı ve kartonpiyeriidir. Mutfak tezgah altı ve üstü mobilya mutfak dolaplıdır. Daire doğalgaz kombi ısıtmalı olup, dairenin net kullanım alanı 70,00 m2., brüt inşaat alanı 76,00 m2. dir. Dairenin bulunduğu yapı yeni yapıdır. Daire şehir merkzine çok yakın konumda olup, çevresi konut ve iş yeri türü yapılarla çevrilidir. Ulaşım imkanları çok iyidir. Tüm belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Hastanalere, bankalara ve resmi kurumlara yakındır.

Yüzölçümü : 307,00 m2
Arsa Payı : 34/300
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Revizyon uygulama imar planında, konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 118.400,00 TL
KDV Oranı :KDV 'den muaftır.
Ka dındaki Şerhler : Alacaklıya rehinlidir.
1. Satış Günü : 02/02/2017 günü 10:30- 10:35 arası
2. Satış Günü : 27/02/2017 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mevlana Mahallesi, Soma Maden Şehitleri Caddesi, Gebze Adalet Sarayı K:1 B Blok Müzayede Salonu Gebze/KOCAELİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim
masraftan alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1649 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 12/11/2016
(İİK m. 126)_
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten Önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR