DENİZLİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 70 m2 arsa

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00647674
Şehir : Denizli / Merkezefendi
Yayınlandığı Gazeteler

DENİZLİ 05.08.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/3220 Esas
Muhammen Bedeli
:
140000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.09.2017 10:00
İkinci Satış Günü
:
16.10.2017 10:00
Satış Yeri
:
Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
8. İCRA DAİRESİ
2017/3220 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Merkezefendi İlçe, 385 Ada No, 9 Parsel No, 4 Bağımsız Bölüm Taşınmaz 385 ada 9 parselde kayıtlı 271,00 m2 alanlıdır.Arsa vasıflı taşınmaz üzerinde bodrum+zemin+2 normal kat +çatı arası kattan oluşan betonarme tarzda yapılmış bina bulunmaktatdır.Binada ortak alan şeklindedir.zemin katta 1 meskan 1.katta l mesken 2.+çatı arası katta 2 mesken olmak üzere toplam 4 adet mesken vardır.Bina dışı sıvalı badanalıdır.Bina üzeri çatı ve kaplaması yapılmıştır.Bina ortak alanları olan merdivenler mermer kaplamalı aliminyum korkuluklu ohlarak yapılmıştır.Bina bahçe düzenlemesi yapılmıştır.Parsel dışına istinat betonarme duvar yapımıştır.4.B.Bölüm 2.kat+çatı arası kat olmak üzere dubsleks binadır.Yapı kullanım izin belgesine istinaden 2+çatı arası kat 70,00 m2 alanlıdır.2.kat 1 oda 1 mutfak 1 banyo+wc,1 balkon,koridor şeklindedir.Çatı arası 2.kat 2 oda 1 teras şeklindedir.Bina girişine göre sağ tarafta 2+çatı arası kattır.Binadar asansör yoktur.Meskende banyo ve wc ler ve teras ve balkonlar ve mutfak haricinde zemin laminnat parke kaplamalıdır.Kapılar ahşap doğramalı lake kaplamaldır.Dış cephe kapı ve pencereleri ahşaq rengi plastik PVC doğ.olarak takilmıştır.Duvarlar ve tavan alçı sıvalı asma tavanlı spot aytınlatmalıdır.Mesken giriş kapısı çelik kaplıdır.Isıtma bireysel doğalgazlıdır.Koridor vestiyer ve mutfak dolapları MDF.Doğ.lıdır.Tezgah werzalittir.2.katta banyo duşteknesi ve duşaktabin,alafaranga wcve hilton lavabo vardır.çatı arası tavanı ahşap lambiri kaplamalıdır.Bulunduğu mevkii olarak Berekteler mah 10424 sokağa cephelidir.Nezat Karaalp Anadolu lisesi,kibele konutlarına 1200 evlere,Sergvergazi Devlet Hastanesine yakın konumdadır.Konum itibariyle tüm belediye hizmetlerinden TEK,PTT Hizmetlerinden yararlanmakta,ulaşımı merkezi bir alanda olmasından dolayı toplu taşıma araçları ,yaya ve özel vasıtayla rahattır.
Adresi : Bereketler mah 10242 sok n.10K.2 D.4 Merkezefendi/DENİZLİ
Yüzölçümü : 70 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Konut alanında ayrık nizamlı3 kat müsadeli ön bahçe mesafesi =5,00 m,komşu mesafe=3.00 m
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Otopark bedeline ilişkin taahhütname bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 20/09/2017 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 16/10/2017 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/3220 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/08/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR