KOCAELİ 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 66 m2 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00683988
Şehir : Kocaeli / İzmit
Oda Sayısı : 2+1
Yayınlandığı Gazeteler

KOCAELİ 25.10.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/253 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
82861 TL
Birinci Satış Günü
:
12.12.2017 14:35
İkinci Satış Günü
:
12.01.2018 14:35
Satış Yeri
:
Büyükşehir Belediyesi Mezat Salonu - M.Ali Paşa Mah.Doğu Kışla Parkı İçi No:28 İZMİT / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KOCAELİ
5. İCRA DAİRESİ
2016/253 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN Özellikleri : Kocaeli İl, Başiskele İlçe, 2 Parsel, Ş. YUVACIK Mahalle/Köy, 3 Nolu Bağımsız Bölüm, Parsel meskün alanda olup, etrafında orta yoğunlukta konut yapılaşmaları ve eğitim kurumları mevcuttur. Yol, su, kanalizasyon, çevre temizlik gibi belediye hizmetlerinden ve elektrik, telekomünikasyon gibi diğer kamu hizmetlerinden tam olarak yararlanmaktadır. Ana arter ve toplu taşıma güzergahı olan Tınaztepe caddesine yakın olduğundan ulaşım imkanları iyi düzeydedir. Taşınmazın zemin parametreleri inşaat yapımına uygun olup, topoğrafik yapısı az eğiöli vaziyettedir. Mevcut bina bodrum kat + zemin kat + 2 adet normal kat + çatı piyesi olmak üzere 4 katlıdır. 4 dubleks mesken ile 2 adet meskenden oluşmaktadır. Mesken içerisinde antre, salon, 2 adet oda, mutfak, hol, banyo + tuvalet ve 2 adet balkon yer almaktadır. Ruhsata göre taşınmaz brüt 66,21m2 net alanı 52,32m2 dir. Giriş kapısı çelik, iç kapılar ahşap panel kapıdır. Zemin kaplamaları odalarda laminant parke; mutfak, antre, balkon ve ıslak hacimler seramiktir. Tavanlarda kartonpiyer uygulaması yapılmıştır. Pencereler PVC doğrama, camlar çift camlıdır. Binada ısınma doğalgazlı kombi ile sağlanmaktadır.Ana taşınmazın dış cephesine mantolama yapılmış ve akrilik boya ile boyanmış, pencere çevrelerine söve uygulaması yapılmıştır.
Adresi : Yeşilyurt Mh. Mevlanam Cd. No:10/ Başiskele / Kocaeli
Yüzölçümü : 391 m2
Arsa Payı : 1/10
İmar Durumu : Taks: 0,30Kaks:0,90 Kat adeti:3 Ayrık yapı nizamı. Yaklaşma mesafeleri imar yolu cephelerinde min. 5mt, yan bahçede min. 3,00mt. Dir.
Kıymeti : 82.861,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Takyidatında mevcuttur.
1. Satış Günü : 12/12/2017 günü 14:35 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 12/01/2018 günü 14:35 - 14:45 arası
Satış Yeri : Büyükşehir Belediyesi Mezat Salonu - M.Ali Paşa Mah.Doğu Kışla Parkı İçi No:28 İZMİT / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/253 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR