Yazdır

ESKİŞEHİR 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

İcradan satılık 62 m2 daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00448924
Şehir : Eskişehir
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 17.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 170000 TL
Dosya Numarası : 2016/17 SATIŞ
İhale Yeri : ESKİŞEHİR 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU (266 NUMARALI ODA)
İlk İhale Tarihi : 25.11.2016 10:30
İcra Birimi : T.C. ESKİŞEHİR 3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
İkinci İhale Tarihi : 21.12.2016 10:30
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

ESKİŞEHİR

3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2016/17 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Eskişehir İl, Tepebaşı İlçe, 2593 Ada No, 8 Parsel No, ESKİBAĞLAR MAH.B/ZEMİN/-(bağ. Böl. No:1) Bağımsız Bölüm Taşınmaz Eskişehir merkeze (valiliğe) yaklaşık 1555,00 mt mesafede, Anadolu ünüversitesine 820,00mt mesafededir.Bağımsız bölüm Espark AVM yanında bulunmaktadır. Tramvay güzergâhı üzerindedir. Ticari alanlara yakındır Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. İhtiyaç duyulan her merkeze yürüme mesafesindedir.Satışa konubağımsız bölümün bulunduğu bina betonarme karkas sistemde yapılmıştır. Dairenin keşif anında kilitli olduğu görülmüş olup proje üzerinden ve dışarıdan yapılan inceleme ile değerlendirme yapılmıştır. Mesken çayır sokak ve park cepheli olupbürüt 73,71m2 ve net 62,76m2 alanlıdır. alanlıdır.Giriş kapısı ve diğer kapıları ahşap doğrama olup pencereleri pvc doğrama yapılmıştır.Daire salon, hol, 2 adet oda, mutfak, banyo ve wc den oluşmuştur.Binada asansör mevcut olup merkezi sistem kalorifer ile ısıtılmaktadır.Elektrik ve suyu vardır.Yapıçevre ve şehircilik bakanlığı tarafındanyayınlanan inşaat maliyetleri cetvelindeIII.Sınıf Bgurubu yapılardandır.Bina 23 yaşında olup binanın yaşı ve genel durumu dikkate alındığında yıpranma oranının %25 olduğu bilirkişi görüşü ile tesbit edilmiştir.

Adresi : Yenibağlar Mahallesi Çayır Sokak No 2 Adresinde(Sedef Sitesi) B Blok Zemin Kat1 NoluBağımsızBölüm Tepebaşı / ESKİŞEHİR

İmar Durumu: Var , Kat sayısı 6, İnşaat tarzı Eskibağlar mahallesi 13370 ada 4 parsel 1/1000 ölçekli uygulama imar planında blok nizam5 katve 6 kat mesken alanına isabet etmektedir

Arsa Payı : 6/504Kıymeti: 170.000,00 TL,KDV Oranı : %1,Kaydındaki Şerhler : Yok.

1. Satış Günü : 25/11/2016 günü 10:30 - 10:40 arası

2. Satış Günü : 21/12/2016 günü 10:30 - 10:40 arası

Satış Yeri : ESKİŞEHİR 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU (266 NUMARALI ODA)

Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden,artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur.Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden,ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır.

Hissedarların ihaleye iştirak etmeleri halinde hissesi %20 den aşağı olanların %20 teminatlarını tamamlayarak yatırdıkları takdirde ihaleye iştirak edebileceklerdir. Dışardan ihaleye katılmak isteyenlerin ihale saatine kadar teminat yatırmak zorundadırlar. Aksi takdirde teminat alınmayacağı gibi ihaleye iştirak edemezler,

Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/17 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/10/2016

Mustafa BACAK

Satış Memuru

62146

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR