ADIYAMAN 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 5+1 daire

Kurum Hakkında

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00672821
Şehir : Adıyaman / Merkez
Semt-Mahalle : BARBAROS HAYRETTİN MAH. / YENİSANAYİ
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 05.10.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/23 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
470000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.12.2017 14:00
İkinci Satış Günü
:
10.01.2018 14:00
Satış Yeri
:
ADIYAMAN İCRA DAİRESİ SATIŞ BÜROSU/ODASI MERKEZ/ADIYAMAN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.ADIYAMAN İCRA DAİRESİ 2017/23 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Adıyaman İl, Merkez İlçe, 3494 Ada No, 1 Parsel No, Barbaros Mahallesi Mahalle/Mevkii, 2.122,21 m2 alana sahip ONAR KATLI A VE B BLOKTAN OLUŞAN BETONARME APARTMAN VE ARSASI niteliğindeki ana taşınmaz üzerinde bulunan, cilt /sayfa no: 7/629, arsa pay/payda no: 31/1794 olan B blok 6. kat mesken niteliğindeki tam hisseli 9 nolu bağımsız bölüm satışa konu olmuştur.taşınmazın '' Barbaros Hayrettin Mahallesi Haydar Efendi Cad. Metropark Apt.B blok K:5/9 Merkez/ADIYAMAN '' Adresinde olduğu, B bloğun B+Z+ 8 normal kattan meydana geldiği, binanın zemin ve 1. normal katının iş yeri olarak diğer 7 katın ise her birinde 2'şer adat daire olup mesken olarak kullanıldığı, binada kat mülkiyetine geçildiği, 9 nolu meskenin bina girişine göre sağ tarafta olduğu ve 235m2 kullanım alanına sahip olduğu,sitenin lük bir site olduğu ve çevre düzenlemesinin tamamlandığı; imar bakımından şehir imar planı dahilinde olduğu ve KONUT+TİCARİ alanlı bölgede kaldığı, ve BLOK NİZAM 9 KAT İMARLI olduğu, dairenin 5 oda, 1 salon, mutfak, kiler, 2 banyo, lavabo-wc, ve 2 adet balkondan meydana geldiği, dairenin onaylı projesine görebürüt alanının 235m2 olduğu, bireysel dağalgaz ısıtmalı olduğu ve asansörün olduğu; daire dış kapısının çelik kapı, pencerelerin pvc-ısıcamlı olduğu, taşınmazın şehir merkezine yaklaşık 1,5km mesafede olduğu, dairenin bulunduğu bölgede alt yapı ve ulaşım hizmetlerinin tamamlandığı, dairede zeminlerin komple laminat parke, duvarlarının saten boya, kapıların cnc lake kapı, merkezi uydu,mutfak dalaplarının liks seri, banyo ve wctavanlar alçıpan asma tavan spot ve amatörleri lüks seri; taşınmazın çevresinde Karayolları Şube Müdürlüğü, Yeşilpark,Akkonut, ve Zümrüt sitelerinin ve Özel Park Hopital Hastanesinin yakınında olduğu; bölge şehrin yeni yapılaşan bölgesi, orta ve üst gelir gurubu insanların ikamet ettiği rantabıl bir bölge olduğu;metrekare birim fiyatının 2.000,00TL/m2 olduğu, kayıtlarında ipotek kaydı olduğu27/02/2017 tarihili bilirkişi raporundan anlaşılan taşınmaz satışa çıkarılmıştır.
Kıymeti : 470.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 13/12/2017 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 10/01/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Adıyaman İCra Dairesi Satış Bürosu/Odası Merkez/ADIYAMAN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/23 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR