ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 4+1 daire

Kurum Hakkında

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00636153
Şehir : Şanlıurfa / Merkez
: 200
Binadaki Kat Sayısı : 5
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 17.07.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2017/1425 ESAS
Muhammen Bedeli
:
385000 TL
İlk İhale Tarihi
:
06.09.2017 10:20
İkinci İhale Tarihi
:
03.10.2017 10:20
İhale Yeri
:
ŞANLIURFA 4. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ
2017/1425 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANISatılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Şanlıurfa ili Merkez ilçesi Yenişehir Mah. 90 ada 13 parsel 1. kat 3 nolu bağımsız bölümde kayıtlı daire satılıktır. Taşınmaz Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı üzerindedir. Taşınmazın güneyinde(karşısında) Şair Nabi İlkokulu, güneyi ve güneybatısında 700m mesafede Adliye ve Hükümet Konağı, batısında 120m mesafede Halk Sağlığı Müdürlüğü, 180m mesafede Türk Telekom Müdürlüğü, 240m mesafede Ticaret Lisesi, 570m batısında Abide Kavşağı kuzeybatısında 180m mesafede Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, kuzeyinde 400m mesafede M. Akif Ersoy caddesi bulunmaktadır. Taşınmazın çevresinde 5-8 katlı binalar bulunmaktadır. Bina betonarme karkas yapılı olup, 5 kattan oluşmaktadır. Binanın her katında 4 daire bulunmaktadır. Merdiven, basamak ve sahanlık mermer kaplamalıdır. Bina asansörlü ve doğalgazlıdır. Daire binanın 1. katında batı-kuzey cephelidir. Daire 4 oda, 1 salon, wc, banyo, mutfak, antre, koridor ve 2 adet balkondan oluşmaktadır. Dairede antre, hol ve ıslak hacimler granit seramik kaplamalı, odalar laminat parke kaplamalı, duvarlar saten boya, tavan alçı dekorasyonlu, plastik boyalı, vestiyerli, ahşap kapı ve pvc pencerelidir. ıslak hacimler tavana kadar seramik kaplamalıdır. Mutfak granit tezgahlı, alt ve üst dolaplıdır. Daire çelik dış kapılı, doğalgazlıdır. Taşınmaz imar planı dahilinde olup ayrık nizam 5 katlı imarlıdır. Daire 200m² olup Yenişehir Mah. Recep Tayyip Erdoğan Bulvvarı, Bina no: 27 Ulusoy apt. Kt:1 D:3 Haliliye/Şanlıurfa adreslidir.

Arsa Payı : 54/1100
Kıymeti : 385.000,00 TL
KDV Oranı : %8
1. Satış Günü : 06/09/2017 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 03/10/2017 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : ŞANLIURFA 4. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1425 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR