Yazdır

ESKİŞEHİR 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 35 m2 daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00637533
Şehir : Eskişehir
Yayınlandığı Gazeteler

İSTİKBAL 18.07.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 60000 TL
İkinci İhale Tarihi : 12.10.2017 10:00
Dosya Numarası : 2017/1642 ESAS
İhale Yeri : 5 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
İlk İhale Tarihi : 12.09.2017 10:00

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 5. İCRA DAİRESİ

2017/1642 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Eskişehir ili, Tepebaşı ilçesi, Sütlüce Mahallesi, 14642 Ada 7 parselde kayıtlı, Zemin Kat, 3 bağımsız bölüm numaralı mesken vasıflı taşınmaz ------ Kıymet takdiri yapılan bağımsız bölümün keşif anında boş olduğu görülmüştür.Bağımsız bölüm içinde kullanılmayan masa ve sandalye olduğu görüldü.Bağımsız bölümün olduğu bina betonarme karkas sistemde bodrum kat, zemin kat ,2 normal kat ve çatı katlı olarak yapılmıştır.Binada katlara çıkış merdiveni ve kat sahanlıkları mermer kaplanmıştır.Bağımsız bölüm iki adet oda, banyo, antre veantredeoluşturulmuşmutfakbölümündenoluşmaktadır. Daire Bürüt alanı 35,00m2 ve net alanı 28,50m2 dir.alanlıdır. Bağımsız bölümde odaların zemini ahşap laminant parke, ıslak zeminler seramik kaplama yapılmıştır. Daire giriş kapsısı çelik kapı diğer kapılar ahşap Amerikan panel kapı, pencereler pvc doğrama yapılmıştır.Banyo ve wc duvarları seramik kaplıdır.Banyoda klozet, lavoba ,duş mevcuttur.Mutfakta tezgâh, suntalem dolaplar mevcuttur.Daire duvarları alçı sıva üzeri plastik boya yapılmıştır.Daire kalorifer ile ısıtılmaktadır.Doğalgaz yakıtlı kombi kullanılmak üzere tesisat yapılmıştır. Ancak kombi takılmamış, doğalgaz sayacı takılmamış,eviye bataryası duş bataryası, lavoba ve lavoba bataryası yapılmamıştır. Bina çevre ve şehircilik bakanlığı tarafından yayınlanan inşaat maliyetleri cetvelinde III. Sınıf B Gurubu yapı sınıfındadır.Binanın yaşı ve genel durumu dikkate alındığında yıpranma oranının% 4 olduğu görülmüştür. Bina ilk inşaat ruhsatı 08.07.2013 tarihinde alınmıştır.Taşınmaz şehir merkezine (valiliğe)kuş uçuşu 2590mt Anadolu üniversitesine 200mt mesafededir. Çevre yoluna yakın olup bina ileyol arasındaparkvardır.Bağımsız bölüm park ve çevre yoluna bakmaktadır.Şehrin ticari faaliyetlerinin yoğun olduğu bölgelere yakındır. Belediye hizmetlerinin tamamından yararlanmaktadır.Ulaşımı kolay olan bir bölgededir. Toplu taşıma araçları kullanılmaktadır.Bağımsız bölümün bulunduğu arsa 1/1000 ölçekli imar planında bitişik nizam 3 kat mesken alanına isabet etmektedir. Taşınmazın bulunduğu sokağın 2017 yılı itibarı ile arsa asgari emlak vergi değeri 152,50 TL/m2 dir.
Adresi : Eskişehir ili Tepebaşı ilçesi Sütlüce Mahallesi Gülün çıkmazı sokak no 3 adresinde (Vezir apt.) bulunan binada zemin kat 3 nolu bağımsız bölümdür.
Yüzölçümü :
Arsa Payı :
İmar Durumu : İnşaat tarzı Tepebaşı Belediye Başkanlığının 13.02.2017 Tarih ve 1135/4484 Yevmiye numaralı yazısı ile taşınmazın 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam 3 kat mesken alanına isabet etmektedir.
Kıymeti : 60.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 12/09/2017 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 12/10/2017 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : 5 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1642 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/07/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR