ANKARA 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00715954
Şehir : Ankara / Çankaya
: 149
Oda Sayısı : 3+1
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 07.12.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/17374 ESAS
Muhammen Bedeli
:
450000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.01.2018 10:40
İkinci Satış Günü
:
22.02.2018 10:40
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
19. İCRA DAİRESİ
2016/17374 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Çankaya İlçe, 13616 Ada, 26 Parsel, ÇUKURCA Mahalle 3. Normal Kat, 12 Nolu Bağımsız Bölüm. Satışa konu bağımsız bölümün bulunduğu bina; ayrık nizam ve betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiştir. 2 bodrum+zemin+3 normal kat olmak üzere toplam 6katlıdır. Cepheleri sıva üzeri akrilik boyalıdır. Bina da 14 adet mesken kullanımlı bağımsız bölüm yer alır. Normal katlarda üçer daire bulunmaktadır. Girişi zemin kattan sağlanmaktadır. Bina giriş kapısı ferforje süslemeli demir doğrama, rüzgarlık kapısı ahşap doğramadır. Girişinde zemin mermer, duvarları 1.20 mermer, üst kısımları ve tavan alçı sıva üzeri boyalıdır. Merdivenler ve kat hollerinde zeminler mermerdir. Duvarları 1,20 m mermer üst kısımları ve tavan alçı üzeri sıva üzeri boyalıdır. Merdiven korkulukları ahşap trabzanlı demirdir. Çatısı kiremit kaplıdır. Balkon korkulukları demirdir. Binanın arka bahçesinde açık otopark mevcuttur. Binanın bulunduğu semt, belediye mücavir alan sınırları içerisinde olup, her türlü altyapı ve belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Satışa konu mesken ise; bina girişine göre ön cephede sol tarafta yer alır. Fiili durumda antre, 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc, ve 2 balkondan müteşekkildir. Daire üç cepheli olup sol ön-yan ve arka olmak üzere 436. sokaktan bakıldığında binanın en üst kısmındadır. Giriş kapısı çelik olup iç kapıları ahşap mobilya kapıdır. Pencere doğramaları ahşap ve ısı camlıdır. Ön cephedeki pencerelerde panjur sistemi vardır. Antre ve mutfak zeminleri seramik, duvarları ve tavanları alçı sıva üzeri plastik boyalı, kartonpiyerlidir. Antrede laminant kapaklı gömme dolap mevcuttur. Salon ve odaların zemini ahşap parke kaplı, duvarları ve tavanları alçı sıva üzeri plastik boyalı, kartonpiyerlidir. Mutfak tezgahı laminant olup, tezgah altında ve üstünde profil kapaklı dolaplar mevcuttur. Banyoda zemin ve duvarları seramik kaplı tavan düz sıva üzeri plastik boyalıdır. İçerisinde ayaklı lavabo, klozet ve küvet+duşakabin mevcuttur. Wc de zemin ve duvarlar seramik kaplı tavan düz sıva üzeri plastik boyalıdır. Klozet ve lavabo mevcuttur. Balkonlar mutfak ve oda ile irtibatlı olup zemini seramik kaplıdır. Oda balkonu PVC doğrama ile kapatılmıştır. Isınma projesine göre kombili sistemdir. Kalorifer tesisatı çekilmiş kombi ve radyatörler mevcuttur. Temiz su ve elektirik tesisatları çekilmiştir. Meskenin net faydalı kullanım alan içte içe yapılan ölçümlere göre balkon dahil 149,80 m²'dir.
Adresi : Çukurca Mh. 436. Sk. Ayber Apt. No:18/12Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 149,80 m2
Arsa Payı : 92/1244
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibi
1. Satış Günü : 25/01/2018 günü 10:40 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 22/02/2018 günü 10:40 - 10:50 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/17374 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/12/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR