GAZİPAŞA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00700991
Şehir : Antalya / Gazipaşa
Semt-Mahalle : İSTİKLAL MAH. / GAZİPAŞA
: 97
Oda Sayısı : 3+1
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

SELİNUS 15.11.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/131 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
150000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.01.2018 12:05
İkinci Satış Günü
:
07.02.2018 12:05
Satış Yeri
:
Gazipaşa Adliyesi Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİPAŞA İCRA DAİRESİ
2017/131
TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İli, Gazipaşa İlçesi, İstiklal Mahallesi, 78 Ada, 62 Parsel, 3 kat, 4 Nolu Bağımsız Bölüm sayılı taşınmaz. Taşınmaz D400 karayolu kenarında, Gazipaşa İlçe merkezine 650 m, adliye binasına 800 m. denize 3 km, mesafede yer almaktadır. Tespite konu taşınmazın yer aldığı bina zemin + 4 normal kat şeklinde inşa edilmiştir. Bina sıvalı, boyalı, bina giriş kapısı demir doğrama merdivenler mermer kaplama, merdiven korkulukları alüminyum doğrama olarak yapılmıştır. Tespite konu taşınmazın Gazipaşa belediyesi imar işlerinde ruhsat dosyası ve ekleri incelenmiş olup 3 oda 1 salon, 1 mutfak, 1 banyo, 1 wc ve 2 balkon hacimlidir. Taşınmaz brüt olarak yaklaşık 97 m² alana sahiptir. Taşınmaz sıvalı boyalı,, giriş kapısı çelik, iç kapılar panel, ıslak hacimler seramik, oda zeminleri laminat parke, mutfak tezgahı mermer, mutfak dolapları mdf olup halihazırda kullanılır vaziyettedir. Taşınmazın bulunduğu bölgede kentsel alt yapı hizmetleri bulunmakta olup, çevresinde ilköğretim okulu, liseler, ticarethaneler, 3-4-5 katlı apartmanlar bulunmaktadır. Taşınmaza ulaşım toplu taşıma araçları ve özel araçlar ile sağlanabilmektedir. Taşınmaz şehir merkezine yürüme mesafesindedir.
Adresi : Gazi Mah. Manolya Sok. No:2/4 Gazipaşa/ANTALYA
Yüzölçümü : Brüt 97,00 m2
Arsa Payı : 97/542
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli imar planına göre E:5.00, Bitişik nizam 5 kat konut alanı içerisindedir.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 10/01/2018 günü 12:05 - 12:10 arası
2. Satış Günü : 07/02/2018 günü 12:05 - 12:10 arası
Satış Yeri : Gazipaşa Adliyesi Mezat Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satış ilanının borçlu ve ilgililere tebliğ edilememesi durumunda İİK 127 madde gereği elektronik ilan ve gazete ilanı tebliğ yerine geçecektir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/131 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/11/2017

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR