ÇORUM 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00700970
Şehir : Çorum / Merkez
Semt-Mahalle : ULUKAVAK MAH. / ULUKAVAK
: 90
Oda Sayısı : 3+1
Bina Yaşı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

ÇORUM HABER 15.11.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/3892 ESAS
Muhammen Bedeli
:
140000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.01.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
08.02.2018 10:00
Satış Yeri
:
Çorum Adliyesi Mezat Salonu, Adliye Hizmet Binası zemin kat Merkez/Çorum

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ÇORUM 4. İCRA DAİRESİ

2017/3892 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çorum İli, Merkez İlçesi, Ulukavak Mahallesi, 2163 Ada, 17 Parsel, 9 Bağımsız Bölüm nolu mesken. Satışa konu taşınmazın bulunduğu bina betonarme karkas yapı tarzında, zemin kat+4 normal kat olmak üzere 5 kattan oluşanbina 2014 yılında inşaa edilmiştir. Her katta 2 mesken vardır. Binanın giriş kapısı ferforje demir doğramalı, merdiven korkulukları demir doğrama üzeri yağlı boyadır. Binanın dış cepheleri mantolamalı ve akrilik boyalıdır. Binada asansör mevcuttur. Taşınmaz ayrık nizam 5 kat konut alanında yer almakta olup parselin yola terkini mevcttur. Parsel doğudan 7 metrelik imar yoluna cephelidir.Satışı yapılacak daire mesken olarak kullanılmakta olup salon, mutfak, 3 oda, hal, antre, wc-lavabo, banyo ve 2 adet balkondar ulaşmaktadır. 90,00 m2 brüt alana sahip daire güney ve batı cephelidir.Isınması kalorifer (müstakil kombi) ile sağlanmaktadır. Salon ve oda zeminleri laminant parke döşeme, mutfak, hol ve balkon zeminleri seramik döşeme kaplamalı, duvarları saten alçı üzeri duvar kağıdı kaplıdır. Kartonpiyerli tavanları kum sıva karışımı sıva üzeri plastik badana ile boyalıdır. Mutfağında granit mermer tabliyeli tezgah, altında ve üstünde suntalem yapılı balon kapaklı mutfak dolapları bulunmaktadır. Banyo ve tuvalet zeminleri ve duvarları seramik kaplamadır. Mutfak balkonu katlanır cam ile kapatılmıştır. Daire giriş kapısı çelik kapı, iç mekan kapıları amerikan panel kapı, pencereleri ısıcamlı PVC doğramadır.
Adresi : Ulukavak Mah. Sarılık 1. Sk. Uysal Apt. No:4/9Merkez / ÇORUM
Yüzölçümü : 90,00 m2
Arsa Payı : 681528/6677400
İmar Durumu : Ayrık nizam 5 katlı konut alanındadır. İmar durum belgesi dosyada mevcuttur.
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Yoktur.
1. Satış Günü : 11/01/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 08/02/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Çorum Adliyesi Mezat Salonu, Adliye Hizmet Binası zemin kat Merkez/Çorum
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/3892 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/11/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR