ANKARA 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00699608
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : KARTALTEPE MAH. / ABİDİNPAŞA
: 87
Oda Sayısı : 3+1
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

HABERTÜRK 13.11.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/15881 ESAS
Muhammen Bedeli
:
130000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.12.2017 10:45
İkinci Satış Günü
:
19.01.2018 10:45
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
16. İCRA DAİRESİ
2017/15881 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli, Mamak İlçesi, Kartaltepe Mahallesinde kain, imarın 37245 ada, 14 parselini teşkil eden 622,00 m2 yüzölçümlü Arsa nitelikli ana taşınmazda yer alan 50/622 arsa paylı Mesken nitelikli, 2. Kat (7) numaralıbağımsız bölümün tamamı Necati oğlu Bahattin Şimşek adına kayıtlı olduğu görülmüştür.
ANA GAYRİMENKULÜN ÖZELLİKLERİ:
Binada açık otopark alanı bulunmaktadır.Kıymet takdiri istenen taşınmazın yer aldığı bina ayrık nizam betonarme karkas tarzda inşa edilmiştir.Bina1 bodrum, zemin, 3 normal kat olmak üzere 5 katlıdır.
Binada zemin katta 1 dükkan, 2 mesken, normal katların her birinde 3'er adet mesken olmak üzere toplam 12 adet bağımsız bölümden oluşmaktadır.
(7) NO.LUBAĞ. BÖL. ÖZELLİKLERİ
Kıymet takdiri istenilen 2. normal kat (7) numaralı bağımsız bölüm konut olarak kullanılmak üzere projelendirilmiştir.147.Sokaktan binaya bakıldığında sol yan, arka ve sağ yan cephede yer almakta olup kuzey-doğu-güney yönlüdür.Fiili durumda daire antre, hol, 3 oda, salon, mutfak, 1 banyo, wc ve 2 balkondan müteşekkildir. Mesken 3 balkonlu iken mutfak balkonunun pvc doğrama arası cam ile kapatılarak mutfak kullanımına dahil edildiği görülmüştür. Giriş kapısı çelik, iç kapıları ahşap kapı, pencereleri ahşap doğrama ve ısıcamlıdır. Salon zemini laminat parke kaplı, duvarlar alçı sıva üzeri saten boyave tavan alçı sıva üzeri boyalıdır. Kartonpiyer vardır.Odaların zeminilaminat parke kaplı, duvarlar alçı sıva üzeri saten boyalı ve tavan alçı sıva üzeri boyalıdır. Kartonpiyer vardır.Antre ve hol zeminleri laminat parke kaplı, duvarlar alçı sıva üzeri saten boyalı ve tavan alçı sıva üzeriboyalıdır. Kartonpiyer vardır.Mutfak zemini laminat parke, duvarları seramik kaplı, tavan alçı sıva üzeri boyalıdır. Kartonpiyer vardır.Mutfak tezgahı mermer olup tezgah altında ve üstündeprofil çerçeve arası suntalam kapaklı dolaplar mevcuttur.Banyo zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı alçı sıva üstü boyalı ve kartonpiyerlidir.Banyo içerisinde dolaplı lavabo, duş teknesi ve duşakabin mevcuttur.Wc zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı alçı sıva üstü boyalı ve kartonpiyerlidir. Wc içerisinde lavabo ve hela taşı bulunmaktadır.Balkonlar oda ve salon irtibatlı olup zeminleri seramik kaplıdır. Isınma kombiile sağlanmaktadır. Meskenin net faydalı kullanım alanı balkonlar dahil

87,54 m², olarak ölçülmüştür.Dairenin kıymet takdiri yapıldığı tarihte malik tarafından konut olarak kullanıldığı tespit edilmiştir.
Adresi : Mehtap Mahallesi,147. Sk.Anadolu Apt.No:10/7 Mamak / ANKARA
Yüzölçümü : 622,00 m2 (Satışı istenilen meskenin net faydalı alanı 87,54m2'dir.)
Arsa Payı : 50/622
İmar Durumu : Belediye sınarları imar planı içerisindedir.
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Dosyadaki tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 20/12/2017 günü 10:45 - 10:55 arası
2. Satış Günü : 19/01/2018 günü 10:45 - 10:55 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- İİK. 127. md. gereğince ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu sicilinde kayıtlı ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/15881 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/11/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR