KIRKLARELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00698994
Şehir : Kırklareli / Merkez
Semt-Mahalle : KARAKAŞ MAH. / KIRKLARELİ
: 116
Oda Sayısı : 3+1
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 15.11.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/5194 ESAS
Muhammen Bedeli
:
150000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.01.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
06.02.2018 10:30
Satış Yeri
:
İstanbul Yolu 1.kmTicaret Borsası Satış Salonu - Merkez/Kırklareli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KIRKLARELİ
İCRA DAİRESİ
2016/5194 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kırklareli İli, Merkez İlçesi, Karakaş Mahallesi Şeref Mevkii 61 Ada, 6 Parsel sayılı Zemin kat 3 Nolu Bağımsız Bölüm taşınmaz 5 katlı betonarme karkas bir binanın zemin kat3 nolu bağımsız bölüm olup,3 oda, salon, mutfak, giriş holü, banyo, tuvalet ve balkon bölümlerinden ibarettir. Salon ve odaların zeminleri ahşap parke ile diğer bölümlerin zeminleri ise seramik ile döşelidir. Giriş kapısı çelik, iç kapıları ahşap, dış pencereler ise plastik doğramadır. Yol cephesindeki balkon plastik doğrama ile kapatılmıştır. Isınma şekli doğalgazlıdır (kombili), elektrik ve suyu mevcuttur, binada asansör mevcuttur. meskenin brüt alanı 116,00 m²dir.
Adresi : Karakaş Mah. Şeref Sk. No:14 - Güven Apt..Zemin Kat, 3 nolu mesken.
Yüzölçümü : 116 m2
Arsa Payı : 4/76
İmar Durumu : İmar planı içinde, Bitişik nizam5katlı inşaat adasındadır.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında belirtildiği şekilde.
1. Satış Günü : 11/01/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 06/02/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : İstanbul Yolu 1.kmTicaret Borsası Satış Salonu - Merkez/Kırklareli
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/5194 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR