ANKARA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00681107
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : OSMANGAZİ MAH. / UFUKTEPE
: 95
Oda Sayısı : 3+1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 18.10.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/22156 ESAS
Muhammen Bedeli
:
150000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.11.2017 15:45
İkinci Satış Günü
:
27.12.2017 15:45
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye Merkez / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
7. İCRA DAİRESİ
2016/22156 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli, Keçiören İlçesi, Osmangazi mah 31602 ada 3 parsel 919,00 m2 yüzölçümlü 44/919 arsapaylı 2 kat 16 nolubağımsız bölüm dairenin giriş kapısı çeliktir.
Daire; antre, salon, 3 oda, mutfak, wc, banyo, 2 balkondan oluşmaktadır. Daire 2. Katta girişin sol tarafında ve Havran Sokak cephelidir.
Antre zemini seramik kaplı, duvarları saten boyalı, tavanı kartonpiyerli ve plastik boyalıdır.
Salon zemini laminat parke kaplı, duvarları saten boyalı, tavanı kartonpiyerli ve plastik boyalıdır.
Odaların zemini laminat parke kaplı, duvarları saten boyalı, tavanı kartonpiyerli ve plastik boyalıdır. Odaların birinden çıkılabilen balkon mevcuttur.
Mutfak zemini seramik, duvarları fayans kaplıdır. Mutfak tezgahı ve evyesi mermerdir. Tezgah alt ve üstünde profil çerçeve kapaklı mutfak dolapları mevcuttur. Mutfaktan çıkılabilen balkon vardır.
WC zemini seramik, duvarları fayans kaplıdır. Alaturka tuvalet taşı ve lavabo vardır.
Banyo zemini seramik ve duvarları fayans kaplıdır. Ayaklı lavabo, klozet ve duş bataryası vardır.
İç kapıları hazır panel kapıdır. Pencere doğramaları cilalı ahşap doğrama ve çift camlıdır.
Daire doğalgaz kombili kat kaloriferi ile ısıtılmaktadır.
Daire kiracı tarafından mesken olarak kullanılmaktadır.
Ankara Büyükşehir Belediyesi İmar Yönetmeliği'nin II. Bölümünün, 18. Maddesi, 38. Fıkrasına göre dairenin kullanılan net faydalı alanı balkonlar dahil 95,00 m2 olarak hesaplanmıştır.Daire hertürlü alt yapısı mevcut,tüm belediye hizmetlerinde faydalanabilen,yakın çevresinde imarlı yapılaşmaları tamamlanmış olan,şehir ve iş merkezlerine ulaşıma kolay bir bölgededir. Bina betonarme karkas yapı nizamında3 bodrum + zemin+3 normal kat olarak inşa edilmiştir.Dış cephesi akrilik boya ile boyalıdır.Binanın girişizemin kattandır.Giriş kapısı demir,rüzgarlık kapısı ahşap doğramadır.Binadanormal katlarda 4 er daire olmak üzere toplam 22 daire vardır .Binanın giriş zemini merdiven basamakları ve sahanlık zemini mermer kaplı yan duvarları h=1,20 metre yüksekliğe kadar mermer kaplı üst kısımlar ise baskı boyalıdır.Binada elektrik su ve doğalgaz mevcuttur.faal olmayan asansör mevcuttur
Adresi : Ankara ili Keçiören ilçesi osmangazi mah Havran sokak 9 nolu Tuğra
Apt 2 kat no:16Keçiören/ANKARA
Yüzölçümü : 919 m2
Arsa Payı : 44/919
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Geçit hakkı vardır(özel koşullar 31602 ada 3 parsel lehine 31602 ada 12 parsel aleyhineA harfi gösterilen 14.78 m2 alanda pis su kanalgeçit hakkı vardır)
1. Satış Günü : 29/11/2017 günü 15:45 - 15:50 arası
2. Satış Günü : 27/12/2017 günü 15:45 - 15:50 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/22156 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR