BARTIN İCRA DAİRESİ

İcradan satılık 3+1 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00680146
Şehir : Bartın / Merkez
Semt-Mahalle : ORDUYERİ MAH. / DEMİRCİLER
: 119
Oda Sayısı : 3+1
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 17.10.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/3631 ESAS
Muhammen Bedeli
:
180000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.12.2017 11:00
İkinci Satış Günü
:
19.01.2018 11:00
Satış Yeri
:
Bartın Adliye Ototpark Yanı Merkez /Bartın

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BARTIN
İCRA DAİRESİ
2016/3631 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bartın İl, Merkez İlçe, 522 Ada, 4 Parsel, ORDUYERİ Mahalle/Köy, Orduyeri caddesi Mevkii, 7 Nolu Bağımsız Bölüm İhaleye konu taşınmaz Bartın tapu müdürlüğünde incelenen kat irtifakına esas onaylı mimamri projesine göre ana taşınmaz üzerinde A ve B bloklar olmak üzere iki adet blok bulunmaktadır. ihaleye konu taşınmazın bulunduğu A blok girişi zemin kattan çevrilmiş olup yapının bodrum katında kazan dairesi + kömürlük +otopark, zemin katında kapıcı dairesi iki adet daire ve diğer normal katlarda her kata ikişer adet daire olacak şekilde blokta toplam 8 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. taşınmaz 3 oda , salon , mutfak ,hol , banyo , 2 balkon mahallerinden oluştuğu tespit edilmiştir.
Adresi : Orduyeri Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Cad. Ekşioğlu Riverhomes Sitesi A Blok No:3/7 Merkez / BARTIN
Yüzölçümü : 119 m2
Arsa Payı : 97/1515
İmar Durumu : İnşaat tarzı Bartın Belediyesinin 15/02/2017 tarihli ve 193-194 sayılı inşaat ruhsatı dosyada bulunmaktadır.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Kamu yararı ve ülke güvenliği açısından yabancı uyruklu gerçek kişiler ile kendi ülkelerinin kanunlarına göre kurulan tüzel kişiliğe sahip yabancı ticaret şirketlerince iktisap veya üzerinde sınırlı ayni bir hak tesis edilemez
Diğer: Taşınmazın Mülkiyeti Kat Mülkiyetine çevrilmiştir.
1. Satış Günü : 19/12/2017 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 19/01/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Bartın Adliye Ototpark Yanı Merkez /Bartın
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/3631 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/10/2017

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR