OSMANİYE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00679958
Şehir : Osmaniye / Merkez
Semt-Mahalle : RAUFBEY MAH. / ATATÜRK
: 82
Oda Sayısı : 3+1
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 18.10.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/895 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
141242 TL
Birinci Satış Günü
:
01.12.2017 14:30
İkinci Satış Günü
:
04.01.2018 14:30
Satış Yeri
:
2. İcra Müdürlüğü Kalemi - Osmaniye Adliye Sarayı MERKEZ / OSMANİYE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
OSMANİYE
2. İCRA DAİRESİ
2016/895 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Osmaniye İl, Merkez İlçe, 1508 Ada, 3 Parsel, RAUFBEY Mahalle/Köy, akyar Mevkii, 1 Nolu Bağımsız Bölüm söz konusu taşınmaz kamunun ve belediyenin vermiş olduğu hizmetlerden yararlanmakta olup,ana taşınmaz zemin+4 normal katlı betonarme,dış cephe sıvalı boyalı,asansör çalışmakta, merdivenkovası boyalı sıvalı,yer döşemesi mermer,merdivenlerde ferforje korkuluk bulunmakta,benzer bir daire gezilerek tespiti yapılmış olan,1 nolu bağımsız bölüm 3+1 olup net 82 m2 brüt 110 m2 yer döşemesi seramik ve parke duvarlar ve tavanlar sıvalı boyalı,pencereler pvc kapılar panel kapı, mutfak tezgahı ve alt üst dolap,tuvalet ve banyoda yerler ve duvarlar seramik kaplama,giriş kapısı çelik,yapının yaşı 0-3 yıldır
Adresi : Osmaniye İli Merkez İlçesi Raufbey Mah 1508 Ada 3 Parsel 1 Kat 1 Nolu Bağımsız Bölüm
Yüzölçümü : 85 m2
Arsa Payı : tam
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı ayrık nizam 5 kat konut alanı
Kıymeti : 141.242,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydında olduğu gibidir
1. Satış Günü : 01/12/2017 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 04/01/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 2. İcra Müdürlüğü Kalemi - Osmaniye Adliye Sarayı MERKEZ / OSMANİYE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/895 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/10/2017

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR