GAZİANTEP 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00663606
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : BATIKENT MAH. / ATATÜRK
: 155
Oda Sayısı : 3+1
Bulunduğu Kat : 6
Yayınlandığı Gazeteler

HARBİ GAZETE 14.09.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/177849 ESAS
Muhammen Bedeli
:
281500 TL
Birinci Satış Günü
:
27.10.2017 14:00
İkinci Satış Günü
:
24.11.2017 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP13. İCRA DAİRESİ

2016/177849 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Gaziantep İl, Şehitkamil İlçesi, Batıkent Mahallesi 3320 Ada No, 9 Parsel'de kayıtlı bulunan cinsi tapu kayıtlarında arsa olarak belirtilen parselin tamamı 1227 m² olan, kat irtifakına göre borçlunun parsel içerisinde 65/1227 arsa paylı 5. normal kattaki 18 nolu bağımsız bölümün tamamı borçlu adına kayıtlı olup, mesken olarak düzenlenmiştir. Kendi içinde üç oda, misafir salonu ve müştemilatlarını olduğu görülmüştür. Daire doğu ve güney cephelidir. Mesken olarak düzenlenmiş bu yapı betorname olarak yapılmış , duvarlar ince sıva üzeri macunlu sedef boyalıdır, zemin tabanları laminat parke ile kaplıdır, iç doğramalar ahşap olup üzeri yağlı boyalıdır, dış doğramalar ise PVC den imal edilmiştir, mutfak, lv, wc, Banyo duvarları fayansla kaplıdır, bağımsız bölüm güney-doğu cephelidir, bu meskenin inşaat alanı ise 170 m² dir, Kullanım alanı ise 155 m² olarak tespit edilmiştir. Konu edilen bu taşınmaz kaloriferle ısıtılmaktadır, bina asansörlüdür, bu taşınmaz şehrin batısında bir bölgede bulunmaktadır, taşınmazın çevresi genellikle yapılaşmış olup, bu çevre yapılaşması genellikle imara uygun olarak yapılaştığı görülmüştür. Taşanmızan her türlü belediye hizmetlerinden faydalandığıgörülmüştür.
Adresi :Batıkent Mah. 162 Nolu Sokak No:1 Berat Apt. Kat:6 No:18 Şehitkamil/
GAZİANTEP
Yüzölçümü :1.227 m2
Arsa Payı :65/1227
İmar Durumu : İmar planında ayrık nizam dört katlı yapı adasına gelmektedir.
Kıymeti : 281.500,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı olduğu şekilde.
1. Satış Günü : 27/10/2017 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 24/11/2017 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/177849 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.13/09/2017

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR