SİİRT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00636514
Şehir : Siirt / Merkez
Semt-Mahalle : BAHÇELİEVLER MAH. / SİİRT
: 140
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 17.07.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2013/1257 ESAS
Muhammen Bedeli
:
132150 TL
İlk İhale Tarihi
:
12.09.2017 11:00
İkinci İhale Tarihi
:
09.10.2017 11:00
İhale Yeri
:
SİİRT ADLİYESİ İCRA MÜDÜR ODASIMERKEZ/SİİRT

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SİİRT İCRA DAİRESİ

2013/1257 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri: Siirt İl, Merkez İlçe, 293 Ada , 107 Parsel , Bahçelievler Mah., 9 Bağımsız Bölümde kayıtlı satışa konu taşınmaz konum itibariyle Siirt ili Merkez ilçesi Bahçelievler Mah. Rabyi mevkii de bulunan 801,00 m2 yüzölçümündeki 293 Ada 107 Parsel taşınmaz üzerinde, Hami Efendi Caddesinde bulunan ÖZ-TEKApartmanı, BBlok 4. Kat,No: 9 dabulunmaktadır. Taşınmaz, Bahçelievler mahallesinde konut faaliyetlerin yoğun olduğu mevkilerden birinde yer almaktadır.İcra konusu taşınmaz Siirt İmar Planı içerisinde olup ,Şehir İmar planında Bitişiknizam 7 katlı konut alanı olarak planlanmıştır. İcra konusuBBlok, 4. Kat,No: 9bulunan apartmanınher katında 2 adet daire bulunmakta olup , İcra konusu 4.Kat 9 Numaralıdaire ,apartmanın son katında bulunmaktadır.Betonarme olarak inşa edilenapartman asansörlü ve doğalgazlıdır. İcra konusu 4.Kat9 Numaralıolan daireyedoğalgaz hattı çekilmemiştir, daire belediyeye ait yol,su , kanalizasyon ve ulaşımhizmetlerinden faydalanmaktadır.Dairenin 3 Oda,1 Salon ,1 Mutfak ,1 Banyo , 1 Wc ile 2 adet balkondan oluştuğu ,balkonlardan 1 tanesinin Salon diğerinin Mutfak önünde olduğu , dairede iç kapıların ahşap doğrama kapı,giriş kapısının çelik kapı ,pencerelerin PVC doğramalı,zemin kaplamasının fayans kaplama, duvar boyasının Plastik boyalı olduğu , Mutfak,Oturma odası, Salon ve giriş koridorunun asma tavanlı olduğu , diğer odaların kartonpiyerli olduğu, mutfak ,banyo ile WC duvarlarının komple fayansile kaplıolduğu, banyoda küvet ve duşakabin olduğu, dairede balkonlar ile oturma odası tavanında yer yer nemlenme ve siyahlıkların olduğudairede yatak odası ile çocuk odasındaki 2 adet kalorifer peteğinin sökülmüş olduğu , dairede tavan lambalarının sökülmüş olduğu dairenin görünümü itibari ile 11-15 yaşlarında vedaire alanının 140,00m2 olduğu görülmüştür.Hisse payı tamdır.Yapı 3.sınıf B grubu yapılar arasındadır.

Adresi : Bahçelievler mah.Hami efendi Cad. Öztek Apt. B blok 4.kat no:9
Merkez/SİİRT
Yüzölçümü : 801 m2 (ARSA YÜZÖLÇÜMÜ)
Arsa Payı : 4/90
İmar Durumu : İmar planında bitişik nizam 7 katlı konut alanı olarak planlanmıştır.
Kıymeti : 132.150,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir

1. Satış Günü : 12/09/2017 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 09/10/2017 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : SİİRT ADLİYESİ İCRA MÜDÜR ODASIMERKEZ/SİİRT

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/1257 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR