Yazdır

ZONGULDAK 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00636356
Şehir : Zonguldak
Oda Sayısı : 3+1
: 149
Yayınlandığı Gazeteler

PUSULA 14.07.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2017/133 TLMT.
Muhammen Bedeli : 280000 TL
İhale Yeri : Zonguldak Adliyesi (Eski Bina) 2. İcra Dairesi Kalemi
İkinci İhale Tarihi : 17.10.2017 10:30
İlk İhale Tarihi : 20.09.2017 10:30

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
ZONGULDAK
2. İCRA DAİRESİ
2017/133 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Zonguldak İli Kozlu İlçesi Güney Mah. 289 Ada 1 Parsel nolu taşınmaz üzerinde mevcut yapının 3. katında yer alan 10 Bağımsız Bölüm nolu daire mesken niteliğindedir. Kat irtifakı tapusu vardır. Önü Hürriyet Caddesine cephelidir. Çevreye hakim manzara yapısı vardır ve önü deniz manzaralıdır. Çevresinde; Ora Cafe, Murtaza Atalar Kavaklık Parkı, market, yüksek katlı yeni yapılar ile inşaat halinde yapılar bulunmaktadır. Genel görünümü iyidir. Mimari olarak, salon-3 oda-mutfak/oda-giysi odası-antre-hol-banyo-ebeveyn banyosu-2 balkon şeklinde dizayn edilmiştir. Söz konusu 10 bağımsız bölüm nolu dairenin; oturma mekanlarının zemin döşemeleri laminant, oda/mutfak zemin döşemesi seramik, diğer mekanların zemin döşemeleri seramik, balkon korkulukları duvar üzeri paslanmaz alüminyum, mutfak balkonu cephesi katlamalı camla kapatılmış vaziyette, pencereleri renkli plastik doğrama, kalorifer petekleri panel radyatör, duvarları saten alçı boyalı, tavanları kartonpiyer, mutfak tezgahı granit, mutfak dolapları mdf, banyo duvarları tavana kadar seramik, banyo içinde; duşakabinli köşeli kuvet-hilton lavabo-klozet mevcut, ebeveyn banyosu içinde; klozet-duşakabinli duş teknesi-ayaklı lavabomevcut, dış kapısı çelik kapı, iç kapıları Amerikan panel kapıdır. Satışa konu dairenin kullanılan faydalı inşaat alanı 149.55m2, brüt inşaat alanı 172.00m2 dir.
Adresi : Güney Mah. Hürriyet Cad. No: 128 Kardelen Apt. Kat 3 D: 10 Kozlu/Zong
Yüzölçümü : 1.188,29 m2
Arsa Payı : 20/450
İmar Durumu : Kozlu Belediye sınırları içerisinde ve imar planı dahilindedir. Blok nizam 8 kat ticaret+konut alanıdır.
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 20/09/2017 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 17/10/2017 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Zonguldak Adliyesi (Eski Bina) 2. İcra Dairesi Kalemi
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/133 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/07/2017

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR