Yazdır

ANKARA 26. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00623681
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : YAYLA MAH. / ESERTEPE
Banyo Sayısı : 1
Oda Sayısı : 3+1
: 103
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 18.06.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İkinci İhale Tarihi : 06.09.2017 10:35
İlk İhale Tarihi : 02.08.2017 10:35
Dosya Numarası : 2016/163 TLMT.
İhale Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye MERKEZ / ANKARA
Muhammen Bedeli : 150000 TL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
ANKARA
26. İCRA DAİRESİ
2016/163 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Ankara ili, Keçiören ilçesi, Yayla Mahallesi, 30817 Ada 1 Parselde kayıtlı, 1. Kat, bağımsız bölüm no:5 olan, 100/1370 arsa paylı, konut vasfında taşınmaz.
Özellikleri : Satış konusu taşınmazın bulunduğu bina; ayrık nizam ve betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş olup 2. bodrum + zemin + 3 normal + çatı arası kat olmak üzere toplam 7 katlıdır. Binada 1 adet dükkan ve 12 adet mesken olmak üzere toplam 13 bağımsız bölüm yer almaktadır. Normal katlarda 3'er adet mesken bulunmaktadır. Binanın cepheleri montalama üzeri sıvalı ve boyalıdır.Binanın açık otopark alanı bulunmaktadır. Satış konusu taşınmaz; sokaktan bakar konumda olmak üzere sağ tarafta yer almakta olup, güneybatı yönlüdür. Fiili durumda antre, hol, 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc ve 3 adet balkondan müteşekkildir. Giriş kapısı çelik, iç kapıları Amerikan paneldir. Antre, hol, salon ve odaların zeminleri laminat parke kaplı, duvarları alçı sıva üzeri mat yağlı boyalı, tavanlar düz sıva üzeri plastik boyalıdır. Mutfak zemini ve duvarları seramik kaplı mutfak tezgahı mermer olup tezgah altında ve üstünde profil çerçeve kapaklı suntalam gövdeli dolaplar mevcuttur. Balkonlardan birisi mutfak, birisi salon, diğeri oda ile irtibatlı olup zeminleri seramik kaplı ve demir korkulukludur. Banyo zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı düz sıva üzeri plastik boyalı olup ayaklı lavabo, klozet, duş yeri ve duşa kabin bulunmaktadır. Wc zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı düz sıva üzeri plastik boyalı olup hela taşı ve lavabo bulunmaktadır. Pencere doğramaları ahşap doğramadan imal edilmiş olup ısı camlı ve demir korkulukludur. Isınma kombi ile sağlanmaktadır. Meskenin net faydalı alanı 103,75 m² olarak ölçülmüştür.
Adresi : Yayla Mahalle, 1425. Sk., Şadiye Doğan Apt., No:9/5 Keçiören/ Ankara
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : İpotekli ve hacizlidir. 5 nolu kömürlük eklentisi vardır.
(Ayrıntısı takyidattan görülebilir.)
1. Satış Günü : 02/08/2017 günü 10:35 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 06/09/2017 günü 10:35 - 10:40 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye/Ankara
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/163 Talimat sayılı dosya numarasıyla Müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR