Yazdır

POLATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00623532
Şehir : Ankara / Polatlı
Semt-Mahalle : ZAFER MAH. / POLATLI
Banyo Sayısı : 1
Oda Sayısı : 3+1
: 125
Yayınlandığı Gazeteler

AYRINTI 19.06.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2015/1563 ESAS
İkinci İhale Tarihi : 19.09.2017 15:00
İhale Yeri : POLATLI ADLİYESİ 1.KAT SATIŞ SALONU
İlk İhale Tarihi : 22.08.2017 15:00
Muhammen Bedeli : 130000 TL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
POLATLI
İCRA DAİRESİ
2015/1563 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Polatlı İlçe, 1 Ada No, 12 Parsel No, Zafer mahallesi, 7 Bağımsız Bölüm. Polatlı Tapu Sicil Müdürlüğünde incelenen kat irtifakı projesinde ve hâlihazır durumda yapılan incelemede gayrimenkulün kat ve konumunun kat mülkiyeti esas mimari projesine uygun olduğu görülmüştür. Değerleme konusu taşınmazın bulunduğu bölge; konut alanı içerisinde olup, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına ait Hizmet Binalarına yakın konumdadır. Bölgede hâkim doku, konut alanı olarak ayrılmıştır. Bölge halkının her türlü ihtiyacına cevap verecek, aktif olarak çalışan dükkân, market, vb gibi yerlere yürüme mesafesindedir. Bölge geçmişten bu yana konut olarak yatırım amaçlı orta gelir ve yüksek gelir grubu tarafından tercih edilmektedir.
Ana Gayrimenkulün Özellikleri : Ayrık nizam Zemin + 3 kat ruhsatlıdır. Betonarme karkas olarak inşa edilmiştir. Başak Apartmanı yaklaşık 10-12 yıllık yapıdır. 1 ada 12 parsel, Ziya Gökalp caddesi üzerinde bulunan Başak Apartmanıdır. Binanın Giriş kapısı Ziya Gökalp caddesi üzerinden olmayıp 1 ada 13 nolu parsele bakan kuzey cephede parselin ortasından girişi yapılmaktadır. Binanın(Başak Apartmanı No:34) alt yapı sıkıntısı bulunmamaktadır. Binanın giriş kapısı aleminyum doğramadır. Bina içerisindeki merdivenler mermer kaplamadır. Merdiven korkulukları profil doğramadan yapılmıştır. Duvarları sıvalı plastik boya ile kaplıdır. Binada Asansör sistemi bulunmamaktadır. Binada merkezi kömürlü kalorifer sistemi yoktur. Isıtma, her dairenin ısınması bağımsız olarak doğalgaz ile sağlanmaktadır.
7 nolu Bağımsız Bölümün Özellikleri: 3 oda, Salon, Mutfak, Tuvalet, Banyo, Antre ve Balkon bulunmaktadır. Dairelerin Dış Kapısı Çelik kapıdır. Salon ve odaların kapısı ahşap doğramadır. Pencereler ise Pvc kaplamadır. Salon, batı cepheye(Ziya Gökalp Caddesine) bakmakta olup, tabanı parke kaplıdır. Duvarlar alçılı plastik boya ile kaplıdır. Odanın kapısı ahşap doğrama, penceresi PVC kaplamadır. Mutfak, tabanı Seramik fayans ile kaplıdır. Mutfak dolapları ve tezgahın karşısındaki duvar tavana kadar seramik fayans ile kaplı. Tezgah; Laminant tezgahtır. Mutfak dolapları MDF lam malzemekullanılmıştır. Odanın kapısı ahşap doğrama, penceresiPvckaplamadır. Odalar, batı cepheye bakmakta olup, tabanı parke ile kaplıdır. Duvarları duvar alçılı ve plastik boya ile kaplıdır. Odaların kapısı ahşap doğrama, penceresi Pvc kaplamadır. Tuvalet,tavana kadar seramik. zemini fayanstır. Antre; duvarları alçılı ve plastik boya ile kaplı, zemini ise fayanstır. Banyo, kapısı ahşap doğrama, tavana kadar seramik. Zemini fayanstır. Duşa kabin bulunmakta olup banyo dolapları yapılıdır. Isıtma, Doğalgaz ile sağlanmaktadır. Net Kullanım 125m² dir. (Taşınmaz hakkında ayrıntılı bilgi dosyada bulunan bilirkişi raporunda mevcuttur)
Adresi : Zafer Mah. Ziya Gökalp Cad. Başak Apt. No:34/7 Polatlı / ANKARA
Yüzölçümü : Net Kullanım 125m² dir.
Arsa Payı : 122/862
Hisse payı : TAM
İmar Durumu : Taşınmazın bulunduğu bölgedeki İmar planına göre, konut alanı içerisinde kalmakta olup, yapılaşma koşulları; Ayrık nizam, Bodrum +3 kattır.
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 22/08/2017 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 19/09/2017 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : POLATLI ADLİYESİ 1.KAT SATIŞ SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/1563 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR