ERZURUM 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00623157
Şehir : Erzurum / Palandöken
Semt-Mahalle : HÜSEYİN AVNİ ULAŞ MAH. / PALANDÖKEN
: 300
Oda Sayısı : 3+1
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 18.06.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/7125 ESAS
Muhammen Bedeli
:
531520 TL
İlk İhale Tarihi
:
16.08.2017 14:30
İkinci İhale Tarihi
:
12.09.2017 14:30
İhale Yeri
:
Erzurum Adalet Sarayı Taşınmaz İhale Salonu (Personel Yemekhanesi)MERKEZ / ERZURUM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ERZURUM
3. İCRA DAİRESİ
2016/7125 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Erzurum İl, Palandöken İlçe, 4382 Ada No, 3 Parsel No, HÜSİYEN AVNİ ULAŞ MAH. 2 Nolu Bağımsız Bölüm. Satışa konu taşınmaz Bodrum kat (yatak odası, banyo, kiler ve garaj olarak kullanılan kısımdan oluşmakta) Zemin kat (oturma odası, mutfak, salon ve giriş holü, wc ve 1 adet balkondan oluşmakta) 1. Kat (3 oda 1 banyo 1 adet balkondan oluşmakta)olmak üzere 3 kattan ibaret olup taşınmazın dış cephesinin sıvalı-boyalı ve çatısının oluklu galvanizli saç olduğu binanın kaloriferli ve kombili olduğu binanın otoparkının olduğu müstakil bahsçesinin bulunduğu ve belediyenin her türlü alt yapı ve üst yapı hizmetlerinden faydalandığı, taşınmazıngüney,doğu ve kuzey cepheli olduğu .bürüt alanının 340m² olduğunet alanının 300m² olduğu kıymet takdiri raporundan anlaşılmıştır.
Yüzölçümü : 2.000 m2
Arsa Payı : 1/8
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 531.520,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 16/08/2017 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 12/09/2017 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Erzurum Adalet Sarayı Taşınmaz İhale Salonu (Personel Yemekhanesi)MERKEZ / ERZURUM
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/7125 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/06/2017

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR