Yazdır

ÇUBUK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00622624
Şehir : Ankara / Çubuk
Semt-Mahalle : YAVUZSELİM MAH. / ÇUBUK
Oda Sayısı : 3+1
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 16-20 Arası
: 120
Yayınlandığı Gazeteler

ANAYURT 17.06.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 90000 TL
İlk İhale Tarihi : 07.08.2017 11:00
İkinci İhale Tarihi : 06.09.2017 11:00
Dosya Numarası : 2014/449 TLMT.
İhale Yeri : ÇUBUK ADALET SARAYI MEZAT SALONU ÇUBUK/ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
ÇUBUK
İCRA DAİRESİ
2014/449 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Ankara ili, Çubuk ilçesi, Yavuz Selim Mah. 5011 ada 6 nolu parsel 359,00 m2 yüzölçümlüdür. Satışa konu 1.kat 4 nolu meskendir. Parsel üzerinde bodrum, zemin, 4 normal kat olarak yapılmış bina bulunmaktadır. Bina betonarme, bitişik yapı nizamlı olup zemin katında dükkanlar vardır. Bina cepheleri btp diye bilinen cam mozaik malzeme ile kaplanmıştır. Bina giriş kapısı kutu prafil saç malzemeden mamül, merdiven basamakları mozaik kaplamadır. 4 nolu meskenin keşif tarihinde kalorifer sistemi için tadilat yapıldığı, yerler kırılarak kalorifer tesisatı için gerekli boruların döşendiği tespit edilmiştir. 4 nolu meskenin kullanım alanı 120,00 m2 dir. Meskenin salon ve odaları marley, ıslak zeminler seramik kaplamadır. Salon, 3 oda, mutfak, banyo, wc, hol ve 2 adet balkon müştemilatlıdır. Meskenin giriş kapısı pres kapı, iç kapılar ve pencereler ahşaptır.Salon odalardan bağımsızdır. Mutfak dolaplarından üst dolap yoktur. Alt tezgah ise yerinde değildir. Mesken güney cepheli olup ısınma sistemi sobalıdır ancak keşif tarihinde kombi için tesisat yapılmaktadır. Kombi, radyatör ve doğalgaz aboneliği yoktur. Apartmanda doğalgaz tesisatı vardır. Bina yaklaşık 16 yıllıktır. 2 daire üzeridir. 4nolu mesken kat irtfaklı olarak kayıtlıdır. İlçe merkezine kuşbakışı uzaklığı yaklaşık 150 metredir. Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Ankara-Çubuk, Yavuz Selim Mah. Hükümet Cd. No:17/4
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planlarında konut altı ticaret alanı içerisinde, Bitişik nizam, beş katlı imar bölgesinde kalmakta, çekme mesafeleri ve inşaat oranları imar planında belirtilmemiştir. İmar İmar planında belirtilmeyen hususlarda imar plan notları ve ilgili yönetmelikler geçerlidir.
Kıymeti : 90.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Arsa Payı : 30/394
Kaydındaki Şerhler : İş bu gayrimenkulün ada parsel numarası ve yüzölçümü imar nedeniyle tashil edilmiştir. 24/03/2003 yev:904. Eklenti:Ek:1 kömürlük. Diğer bilgiler tapu takyidattaki gibidir.
1. Satış Günü : 07/08/2017 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 06/09/2017 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : ÇUBUK ADALET SARAYI MEZAT SALONU ÇUBUK/ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/449 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR