Yazdır

KAHRAMANKAZAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00622612
Şehir : Ankara / Kahramankazan
Semt-Mahalle : ATATÜRK MAH. / KAZAN
Oda Sayısı : 3+1
Banyo Sayısı : 1
: 90
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 17.06.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2016/87 TLMT.
İhale Yeri : Yıldırım Beyazıt mah. Osmanlı Cad. No:57 Kat:2 Kazan Belediyesi Spor Kompleksi Kahramankazan/Ankara 
İlk İhale Tarihi : 09.08.2017 12:00
İkinci İhale Tarihi : 06.09.2017 12:00
Muhammen Bedeli : 115000 TL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
KAHRAMANKAZAN
İCRA DAİRESİ
2016/87 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Kahramankazan İlçe, 221037 Ada No, 6 Parsel No, Atatürk Mahallesi Mahalle/Mevkii, 4 Bağımsız Bölüm Eski 1623 Ada 6 Parsel de kayıtlı bulunan Atatürk Mah. Kaan Sok.,Hasan Hüseyin Apartmanı No: 19/4 Kahramankazan/Ankara adresinde bulunan dairenin giriş kapısı çelik kapılıdır.Daire 3 oda, Salon,koridor,Mutfak,Wc,Banyo ile 2 balkonludur.Koridor,mutfak (Dolap alt tarafları),ıslak hacimler ile balkon tabanları seramiktir.Wc,Banyo duvarları tavana kadar fayans döşelidir.Duvarlar alçı üzeri plastik boyalıdır.Salon ve oda tabanları ile mutfak dolap alt tarafları hariç laminant parkedir.Tavanlar kartonpiyerlidir.Dış cepheye bakan pencere ve kapılar PVC plastik doğramalı ısı camlı, iç kapılar amerikan panel kapı kanatlıdır.Wc de alaturka hela taşı, seramik lavabo,banyoda rezertuarlı klozet,ayaklı lavabo,duvarda batarya vardır.Doğalgaz kombili ısıtma sistemlidir.Meskende alüminyum panel radyatörler ile kombi takılı olmayıp tesisatı çekili durumdadır.Ayrıntılı bilgi dosyasındadır.
Yüzölçümü : 93 m2
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Konut alanı içerisinde , ayrık nizamlı,Taks'ının 0,32, emsalinin 1,60 kat sayısının 5 Hmax'ının 15,50m olduğu görülmüştür.
Kıymeti : 115.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 09/08/2017 günü 12:00 - 12:05 arası
2. Satış Günü : 06/09/2017 günü 12:00 - 12:05 arası
Satış Yeri : Yıldırım Beyazıt mah. Osmanlı Cad. No:57 Kat:2 Kazan Belediyesi Spor Kompleksi Kahramankazan/Ankara
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/87 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR