Yazdır

ANKARA 26. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00622569
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : KÜÇÜKESAT MAH. / ESAT
Banyo Sayısı : 1
Oda Sayısı : 3+1
: 88
Yayınlandığı Gazeteler

HARBİ GAZETE 17.06.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2017/8522 ESAS
İhale Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye MERKEZ / ANKARA
İkinci İhale Tarihi : 18.09.2017 10:46
İlk İhale Tarihi : 13.09.2017 10:46
Muhammen Bedeli : 180000 TL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
ANKARA
26. İCRA DAİRESİ
2017/8522 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli, Çankaya İlçesi, Küçükesat Mahallesi'nde kain;5250 ada 20 parsel üzerinde zemin katta yer alan 3 numaralı mesken açık artırma suretiyle satılacaktır. Satılacak meskenin bulunduğu binanın genel özellikleri: Bina ön cephesi tarak mozaik ve taş kaplama, diğer cepheleri sıva üzeri dış cephe boyası ile kaplıdır. Parsel üzerinde 23 adet mesken olan ve bodrum + zemin + 4 katlı bina mevcuttur. Binanın arka bahçesinde açık otoparkı mevcuttur. Satışa konu 3 Numaralı Bağımsız Bölümün Özellikleri: 3 oda-salon-mutfak-antre-hol-banyo-kiler(eskiden wc olan yer çamaşır odası - kiler olarak kullanılıyor) ve 4 balkon mahallerinden oluşmaktadır. Balkonlardan ikisi katlanır cam balkon sistemi, birisi pvc esaslı malzeme ile kapatılmıştır. Odalardan ikisi salona açılmaktadır. Taşınmaz zemin katta yer alan, arka-yan(kuzeydoğu-güneydoğu) tarafa cepheli bir dairedir. Daire merkezi sistem ile ısıtılmakta olup, duvardan dağılımlı döküm radyatörler mevcuttur. Döşemeler salonda ahşap parke, mutfak, odalar ve antrede laminant parke, diğer mahallerde seramik kaplıdır. Duvarlar mutfak, banyo ve çamaşır odasında (eski wc olan yer) fayans, diğer mahallerde sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Tavanlar tüm mahallerde kartonpiyerli ve sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Mutfak dolapları profilli suntalam kapaklı olup tezgahı mermerittir. Banyoda duşakabin, klozet, lavabo ve sıcak su cihazı mevcuttur. WC nin çamaşır odasına-kilere dönüştürüldüğü görülmüştür. Pencereler çift cam üniteli pvc doğrama, iç kapılar eski tip ahşap kapıdır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Antrede vestiyer mevcuttur. Meskenin alt katında ve üst katında da mesken mevcuttur.
Adresi : Ankara İli, Çankaya İlçesi, Küçükesat Mahallesi'nde kain;5250 ada 20 parsel üzerinde zemin katta yer alan 3 numaralı mesken
Yüzölçümü :Taşınmazın Net Kullanım Alanı: 88m2'dir.
Arsa Payı : 20/440
İmar Durumu : Ayrık nizam 5 kat müsaadeli imar parselidir.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : Satış konut finansmanı sözleşmesine tabi olduğundan bahisle 3. Kişiler dahil KDV den istisnadır.
Kaydındaki Şerhler : Satış hazırlanma anı itibariyle şerh bulunmamaktadır.
1. Satış Günü : 13/09/2017 günü 10:46 - 10:51 arası
2. Satış Günü : 18/10/2017 günü 10:46 - 10:51 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/8522 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR