Yazdır

ANKARA 26. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00622543
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : KEKLİK PINARI MAH. / DİKMEN
Banyo Sayısı : 1
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 17.06.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2017/3910 ESAS
İkinci İhale Tarihi : 18.10.2017 10:30
İhale Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye MERKEZ / ANKARA
İlk İhale Tarihi : 13.09.2017 10:30
Muhammen Bedeli : 250000 TL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
ANKARA
26. İCRA DAİRESİ
2017/3910 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl,Çankaya İlçesi Keklik Pınarı Mahallesi 882. Sokak 27723 ada 6 parselde 1. kat 7 no.lu mesken açık artırma suretiyle satılacaktır. Meskenin bulunduğu bina özellikleri: Taşınmazın bulunduğu bina 2 bodrum+zemin+2 normal katlı olup 8-10 yıllıktır.Sol yan girişli binanın normal katlarında 3 er olmak üzere 12 mesken bulunmaktadır.Bina cepheleri mantolamalı tekstürlü boyalı, giriş kapısı demir doğrama ve ahşap rüzgarlıklı, giriş holü zemini, merdivenler ve kat holleri mermer, yanları 1,2 m yüksekliğinde mermer üzeri fasarit boyalıdır. Satışa konu mesken özellikleri :1. katta, yola göre arka tarafta, doğu, batı ve kuzey cephelidir.Antre, salon, 3 oda, mutfak,banyo, wc ve 2 balkondan müteşekkildir.Antre zemini seramik, duvarları plastik boyalı ve kartonpiyerli, Salon zemini laminat parke,duvarları plastik boyalı ve kartonpiyerli, Odaların zemini laminat parke,duvarları plastik boyalı ve kartonpiyerli,Mutfak zemini seramik, duvarları plastik boyalı, akrilik kapaklı alt-üst dolaplı ve mermerit tezgahlı, önündeki balkon ve diğer balkon katlanır cam sistemi ile kapatılmıştır.Banyo zemin ve duvarları seramik, dolaplı lavabo, duşa kabinli akrilik küvet ve klozetli,Wc zemini ve duvarları seramik, asma lavabo ve hela taşlı,Dış kapı tablalı ahşap, iç kapılar panel, pencereler pvc ve ısıcamlı,Kat kaloriferlidir.Eklentisi 7 no.lu depodur.
Adresi : Keklik Pınarı Mah. 882. Cad. No:37/7 Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü :Taşınmazın kullanım alanı 17 m2 lik 2 balkon dahil 110,00 m2 ölçülmüştür.
Arsa Payı : 140/1682
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : Taşnımaz satışı konut finansmanı sözleşmesine tabi olduğundan bahisle 3. Kişiler dahil KDV'den istisnadır.
Kaydındaki Şerhler : Satış hazırlandığı gün itibariyle şerh bulunmamaktadır.
1. Satış Günü : 13/09/2017 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 18/10/2017 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/3910 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR