Yazdır

KIRIKKALE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00622488
Şehir : Kırıkkale / Merkez
Semt-Mahalle : HÜSEYİN KAHYA MAH. / TEPEBAŞI
Oda Sayısı : 3+1
Banyo Sayısı : 1
: 110
Yayınlandığı Gazeteler

HABERTÜRK 17.06.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İkinci İhale Tarihi : 13.09.2017 14:10
İlk İhale Tarihi : 18.08.2017 14:10
Muhammen Bedeli : 132000 TL
Dosya Numarası : 2016/4723 ESAS
İhale Yeri : Kırıkkale Adliyesi Zemin Kat Kurum Arşivi Önü Merkez/Kırıkkale - Kırıkkale Adliyesi Zemin Kat Kurum Arşivi Önü Merkez/Kırıkkale MERKEZ / KIRIKKALE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
KIRIKKALE
3. İCRA DAİRESİ
2016/4723 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kırıkkale İliMerkez,Hüseyinkahya 1.Kısım Mahallesi 5386 ada 10 parsel sayılı 434 m2 alanlı ana taşınmaz üzerinde betonarme karkas yapı tarzında yol üstü 5 katlı yaklaşık 10 yıllık bir binada bulunmakta olup, bu binanın 1. Katında 3 nolu Bağımsız Bölüm numaralı taşınmazdır.Caddeye cepheli mesken niteliğindedir. Daire 3 oda +1 salon, mutfak,banyo ve wc'den ibaret olup, yaklaşık 110 m2alanlıdır.Dairede çelik dış kapı,doğalgaz ve kombi, ısıtma panalleri bulunmakta,dış cephesi yapılı , pencere ve balkonlar pvc kaplama doğramalı,iç kapılar ahşap panel, tabanlar laminant parke,duvarlarsıvalı boyalı, odalarda kartonpiyer bulunmakta, mutfak dolapları ahşap kapaklı, tezgahı granit yapılı durumdadır.Belediye Hizmetlerinden yararlanmakta olup, şehrin merkezinde ana caddeye cephe olan bir bölgededir. Taşınmaz tapu kaydında 37/434 arsa paylı, borçlu adına TAM hisselidir.
Arsa Payı : 37/434 m2
İmar Durumu : Belediye İmar Planında Ayrık Nizam 5 Kat yüksekliğinde
"KONUT+TİCARİ" alanda kalmaktadır.
Kıymeti : 132.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 18/08/2017 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 13/09/2017 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : Kırıkkale Adliyesi Zemin Kat Kurum Arşivi Önü Merkez/Kırıkkale - Kırıkkale Adliyesi Zemin Kat Kurum Arşivi Önü Merkez/Kırıkkale MERKEZ / KIRIKKALE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/4723 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR