BATMAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00560117
Şehir : Batman / Merkez
Semt-Mahalle : ÇAMLITEPE MAH. / GAP
: 163
Oda Sayısı : 3+1
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 04.03.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2015/6701 ESAS
Muhammen Bedeli
:
149629 TL
İlk İhale Tarihi
:
24.05.2017 11:00
İkinci İhale Tarihi
:
20.06.2017 11:00
İhale Yeri
:
Batman İcra Müdürlüğü Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BATMAN
1. İCRA DAİRESİ
2015/6701 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANISatılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Batman İl, Merkez İlçe, 262 Ada No, 1 Parsel No, Pınar Mevkii Mahalle/Mevkii, Tilmerç Köyü, Taşınmaza ait bina Z+ 5 Normal katlı karkas bir yapıdadır. Çevresinde ayrık nizam imarlı, çok katlı konut ve resmi yapıları ve İlköğretim kurumu Aydın Konak Spor Tesisi, Kültürel Tesisleri, Sağlık Ocağı bulunmaktadır. Taşınmaz tüm belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmaz 6-10 yıllık çatılı zeminde ve normal katlarda meskendir. Binanın içi dışı sıvalıdır. Dairelerin iki cephesi açıktır. Daireler 3 oda bir salon, mutfak, banyo, tuvalet ve balkonu bulunmaktadır. Dairenin iç mekan zemin döşeme seramik kaplaması, tavanı ve duvarları yağlı boya ile boyalıdır. Islak mekan hacimlerinden olan banyo tuvalet ve mutfakta bulunan vitrifiye elemanları ve armatörleri takılıdır. Mutfağın tezgah üstü ve tezgah altı dolapları vardır. Dış kapısı çelik, iç kapıları ahşap ve pencereleri PVC doğramadan imal edilmiştir. Binanın merdiven evi, sahanlık, merdiven basamağı döşeme kaplaması mermer, merdiven korkulukları demir doğramadır. Binanın dış cephesi cam mozaik ile kaplanmıştır.
Adresi : Çamlıtepe Mh. 4007 Sk. Adem Kılıç İlköğretim Okulu Karşısı Şeval Apt. 4. Kat. 18 No'Lu Bağımsız Bölüm Merkez / BATMAN
Yüzölçümü : 163 m²
Arsa Payı : 16/293
İmar Durumu : A-5 Kat Konut Alanı olup, Taban Alanı %40'tır.
Kıymeti : 149.629,09 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Alacaklı banka lehine birinci dereceden ipoteklidir.
1. Satış Günü : 24/05/2017 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 20/06/2017 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Batman İcra Müdürlüğü Mezat Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/6701 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/03/2017


BAĞLI İLANLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR