Yazdır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00498192
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : AHİ EVRAN MAH. / AHİEVRAN
Banyo Sayısı : 1
Oda Sayısı : 3+1
: 117
Yayınlandığı Gazeteler

VATAN 01.12.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 04.01.2017 09:45
İkinci İhale Tarihi : 01.02.2017 09:45
Dosya Numarası : 2016/7651 TALİMAT
İhale Yeri : ADLİYE MEZAT SALONUNDA -
Muhammen Bedeli : 240000 TL
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

ANKARA BATI

İCRA DAİRESİ

2016/7651 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 4065 Ada No, 1 Parsel No, ahievran Mahalle/Mevkii, Ankara İli, Sincan İlçesi, Ahievran Mahallesi, 4065 ada, 1 parsel, 827,00 m2 yüzölçümlü, 66/827 arsa paylı, zemin kat, 3 numaralı mesken nitelikli taşınmazın tam hissesi satılacak olup,Binanın alt yapı sıkıntısı bulunmamaktadır.Her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.Ayaş Caddesi taşınmazın yaklaşık 480 m. kadar doğusundan, Bahçe Sokak ise yaklaşık 230 m. kadargüneyindengeçmektedir. Cephe aldığısokaklarınyol kaplamaları sıcak asfalttır. Bina,betonarme tarzda, bodrum, zemin ve 3 normal katlı olarak , ayrık nizamda inşa edilmiştir.Toplamda 12 dairelidir. Giriş kapısı alüminyum doğramadır. İç kısmında da ahşap rüzgarlık kapısı vardır.Dış cepheleri sıvalıve boyalıdır. Mantolaması yapılmıştır. Merdivenleri mermer ile kaplıdır. Merdiven korkulukları parlak alüminyum korkulukludur.Merdiven sahanlığı duvarları alçılı, kartonpiyerli, plastik badanalıdır.Bahçesi düzenlidir. Etrafı yeşil panel çit ile çevrilidir. Bahçesinde yetişkin ağaçları ve çimalanları vardır. Doğalgazlı ve asansörlüdür.Daire mevcutta zemin katta bulunan, doğu, batı ve güney cepheli olandairedir. Daire fiili durumu itibari ile 3 oda, salon, mutfak, banyo, tuvalet, antre ve 2 balkondanoluşmaktadır. Balkonlardan biri cam balkon sistemi ile kapatılmıştır. Dairenin dış kapısı çelik kapıdır. İç kapıları lüks ahşap lake kapıdır. Pencereleri ise plastikdoğramalıdır.Islak zeminleri seramik ilekaplıdır. Diğer zeminleri antre ve mutfakta dahil olmak üzere laminant parke ile kaplıdır.Tuvalet ve banyo duvarları tavana kadar fayanslıdır. Diğer duvarlarıalçılı, kartonpiyerli, desenli, plastik badanalıdır.Mutfağında granit tezgahlı ahşap dolap bulunmaktadır. Doğalgazlı ve kombilidir. Brüt yaklaşık 117,00m2 alana sahiptir. İçinde borçlu Meliha DEMİRikamet etmektedir.

Adresi :Ahievran Mahallesi, Doktor Sokak, Serkan Apartmanı, No : 34/3 Sincan/Ankara

Yüzölçümü : 827 m2

Arsa Payı : 66/827

İmar Durumu : dosya da mevcuttur.

Kıymeti : 240.000,00 TL

KDV Oranı : MUAF

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 04/01/2017 günü 09:45 - 09:50 arası

2. Satış Günü : 01/02/2017 günü 09:45 - 09:50 arası

Satış Yeri : ADLİYE MEZAT SALONUNDA -

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/7651 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR