VAN 2. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00496407
Şehir : Van / İpekyolu
Oda Sayısı : 3+1
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 01.12.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2014/4172 ESAS
Muhammen Bedeli
:
166700 TL
İlk İhale Tarihi
:
25.01.2017 10:30
İkinci İhale Tarihi
:
20.02.2017 10:30
İhale Yeri
:
Van Adliyesi 2. İcra Müdürlüğü kalemi önü (Kalem önü koridoru) Merkez /VAN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
VAN 2. İCRA DAİRESİ
2014/4172 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Van İli İpekyolu İlçesi Aşağınorşin Mah.2598 ada 1 Parsalde kayıtlı 4.293,07 M" arsa üzerinde A Blok 1. Kat 3 Nolu bağımsız bölüm sayılı taşınmaz, parsel üzerinde A-B-C bloktan oluşan Perihanoğlu Sitesi olarak adlandırılmaktadır. A bloğun zemin katı dükkan olarak kullanılmaktadır, A bloğa A1-A2 olarak adlandırılmış iki girişten girilmektedir, satışa konu bağımsız bölüme A2 nolu girişten girilmektedir, bağımsız bölüm mesken 3 oda, 1 salon, mutfak, banyo, WC ve iki balkondan oluşmaktadır, daire giriş kapısı çelik, iç kapılar panel kapıdır, odalar ve salon zemini parke kaplı, ıslak hacim zeminleri seramik kaplama, duvarlar plastik boyadır, mutfak dolabı, banyoda duş teknesi, PVC asma tavan, doğalgaz ve asansör mevcuttur, Bina betonarme 4-A yapı sınıfında olup belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Bağımısz bölüm tam hisselidir.
Arsa Payı : 3/252
İmar Durumu : Taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içerisinde kalmakta olup, ayrık nizam 7 kat, yollardan 5 Metre, Komşulardan 4,5 Metre çekmeli olduğu tespit edilmiştir.
Kıymeti : 166.700,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 25/01/2017 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 20/02/2017 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Van Adliyesi 2. İcra Müdürlüğü kalemi önü (Kalem önü koridoru) Merkez /VAN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İcra İflas Kanununun 127. maddesi uyarınca, "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan alakadarlarının tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetedeki satış ilanı veya elektronik ortamda yapılan tebliğ tebligat yerine geçer." tebliğ yapılamayan diğer ilgililere gazete ilanının- elektronik ortamda yapılan tebliğin tebligat yerine kaim olmasına,
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/4172 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR