Yazdır

ANKARA 22. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00497735
Şehir : Ankara / Pursaklar
Bulunduğu Kat : 1
Oda Sayısı : 3+1
Banyo Sayısı : 2
: 118
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 30.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İkinci İhale Tarihi : 24.02.2017 14:45
Muhammen Bedeli : 80000 TL
İlk İhale Tarihi : 24.01.2017 14:45
Dosya Numarası : 2015/11020 ESAS
İhale Yeri : Ankara Adliyesi 2 Nolu Mezat Salonu -ANKARA
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

ANKARA

22. İCRA DAİRESİ

2015/11020 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN

Özellikleri : Ankara İli Pursaklar İlçesi Osmangazi mahalles Havaalanı yolu, Ağrı caddesi ile Yunus Emre Caddesinin kesiştiği köşe üzerinde yer alan natamam A blok 1. kat 8 nolu mesken tapuda Tapuda 98057 ada 4parselinde kayıtlıdır. Daire bina girişine göre 1. katta ön cephede, sağ tarafda yer almakta olup güney ve doğu yönlüdür. Dairenin giriş ve iç kapıları mevcut değildir. Fiili durumda 3 oda, salon, antre, hol, mutfak, 2 banyo, wc çamaşırlık ve 2 balkondan müteşekkildir. Odalar ve zemin kaplamaları yapılmamıştır. Duvarların kaba sıvası yapılmış olup, ince sıva ve boyası yapılmamıştır. Pencere doğramaları Pvc olup ısı camlıdır, ancak pamlar kırılmıştır. Isınma sistemi kombili. kalorifer tesisatı çekilmiş olup kombi ve radyatörler mevcut değildir. Temiz su ve elektirik tesisatları çekilmiş, ancak elektirik kabloları sökülmüştür.Gayrimenkul net faydalı alanı 118,00m2 olup bir borçtan dolayı açık artırma yolu ile satılacaktır. Gayrimenkulle ilişkin geniş bilgiler dosyadaki bilirkişi raporunda mevcuttur.

İmar Durumu : İmarlıdır.

Kıymeti : 80.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir

1. Satış Günü : 24/01/2017 günü 14:45 - 14:55 arası

2. Satış Günü : 24/02/2017 günü 14:45 - 14:55 arası

Satış Yeri : Ankara Adliyesi 2 Nolu Mezat Salonu -ANKARA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/11020 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR