Yazdır

TATVAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00496300
Şehir : Bitlis / Tatvan
Bulunduğu Kat : 1
Oda Sayısı : 3+1
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 28.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İkinci İhale Tarihi : 22.02.2017 11:00
Muhammen Bedeli : 153189 TL
İlk İhale Tarihi : 25.01.2017 11:00
Dosya Numarası : 2016/47 TLMT
İhale Yeri : atvan adliyesi icra müdürlüğü kalemi - Tatvan/Bitlis
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

TATVAN İCRA DAİRESİ

2016/47 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Bitlis İl, Tatvan İlçe, 697 Ada No, 13 Parsel No, bahçeli evler mah Mahalle/Mevkii, 3 Bağımsız Bölüm

ÖZELLİKLERİ

Dava konusu taşunmaz kultür apartmaıd blok 1 kat 3 nolu bağımszı bölüm olup meskendir (kesif sırasındadava konus dariensina bloka olduğu tespiti yapılmıştır.) tapu kaydındadavalı konusu parselin 3.973,40 m2 ve arsa payının 4/306 olduğu görülmektedir.

Parsel üzerinde betonarme karkastan yapılmış 8 katlı bir bina bulunmaktadır. Yapının yaşı 5-10yıl arasıdır ve yaklaşık 150 m2. Bina asansörlüdür. Daire 3+1 odalı mutfak banyo hol ve wc bölümünden oluşur. Islak mahallerfayans ve odalr ise liminant parkedir. Pencereler pvc ve iç kapılarahşaptır.

Dava konusu taşınmaz okul vediğer resmi kurumlara yakın bir mevkidedir. Dava konusu taşınmazbulunduğu parsel belediyenin su kanalizasyon temizlik yol ve alt yapı hizmetleri ile elektrik doğalgaz ve telekominikasyonhizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmaz arsa vasfındadır.

Binanın yapı sınıfı 3 sınıf B gurubuolupbinanın yaşı 5-10 yıl arası olduğundan dolayı yıpranma payı %10 dur

İmar Durumu : 1/1000 uygulama imar planında konut alanı bitişik nizam 4 kata müsaadeli yoldan 5m komşudan 3m çekme mesafeli olarak planlanmıştır

Kıymeti : 153.189,87 TL

KDV Oranı : %8

Kaydındaki Şerhler : tapu kaydında mevcuttur.

1. Satış Günü : 25/01/2017 günü 11:00 - 11:05 arası

2. Satış Günü : 22/02/2017 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : tatvan adliyesi icra müdürlüğü kalemi tatvan bitlis

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/47 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR