Yazdır

ANKARA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00495900
Şehir : Ankara / Çankaya
Banyo Sayısı : 1
Oda Sayısı : 3+1
Bulunduğu Kat : 3
: 110
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 28.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 24.01.2017 10:00
İkinci İhale Tarihi : 21.02.2017 10:00
Muhammen Bedeli : 250000 TL
Dosya Numarası : 2015/4108 ESAS
İhale Yeri : Ankara Adliyesi 1 Nolu Mezat Salonu - Ankara Adliyesi MERKEZ / ANKARA
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

ANKARA

3. İCRA DAİRESİ

2015/4108 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Ankara ili, Çankaya ilçesi,Akpınar mahallesi 28013 Ada, 1 Parsel 17 nolu Mesken3.kattaköşebaşı konumlu,Bina 3 bodrum, zemin ve 4 normal katlı olup her katlarında 4 daire olmak üzere 24 adet daire mevcuttur. Her katta çalışan çift asansörü vardır,

Taşınmaz 3 oda, Salonkoridor, antre, mutfak, Banyo, ebeveyn banyo , Wc ,ve 2 adet balkondan müteşekkildir.Salonun ve odaların zemini laminat parke kaplıdır.Mutfak, antre, banyo, ebeveyn banyosu ve tuvalet zemin seramik kaplıdır.Salon, mutfak, antre ve odaların duvarı alçı sıva + plastik boya kaplıdır.Mutfak granit tezgah ve çelik eviye tezgah altında ve üstünde laminat mutfak dolabı ve aspiratörü mevcut mutfak çıkışlı balkonu vardır balkon katların cam ile kapatılmıştır.Banyoda Hilton lavabo, küvet kabini ile batarya takımı ve klozet ebeveyn banyosu seramik lavabo, tuş teknesi ve kabini vardır.Banyo, ebeveyn banyosuve tuvalet duvarları tavana kadar seramik kaplıdır.Tüm duvar ve tavan birleşimi kartonpiyer kaplıdır.

Giriş kapısı çelik iç kapılar panel pres kaplıdır. Pencereleri ve balkon kapısıahşap vernikli ısı cam esaslıdır. Kombili ve doğalgaz kat kaloriferdir.Meskenin net faydalı alanı toplamı 110 m2 olarak ölçülmüştür. Mesken 2 cepheli ve güneş görür şekildedir

Adresi : Akpınar Mah. 868. Sok. 22/ Terzi Apt. 3. Kat No 17Çankaya / ANKARA

Yüzölçümü : 110 m2

Arsa Payı : 48/1134

İmar Durumu : Var

Kıymeti : 250.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler :

1. Satış Günü : 24/01/2017 günü 10:00 - 10:10 arası

2. Satış Günü : 21/02/2017 günü 10:00 - 10:10 arası

Satış Yeri : Ankara Adliyesi 1 Nolu Mezat Salonu - Ankara Adliyesi MERKEZ / ANKARA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/4108 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR