Yazdır

KARADENİZ EREĞLİ 2. İCRA DAİRESİ

İcradan satılık 3+1 daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00453031
Şehir : Zonguldak
Oda Sayısı : 3+1
: 128
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 17.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2016/2780 ESAS
Muhammen Bedeli : 100000 TL
İkinci İhale Tarihi : 10.01.2017 14:00
İhale Yeri : KDZ.EREĞLİ ADLİYESİ GİRİŞ KAT MEZAT SALONU
İlk İhale Tarihi : 14.12.2016 14:00
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
KDZ.EREĞLİ
2. İCRA DAİRESİ
2016/2780 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri: Zonguldak İli Kdz.Ereğli İlçesi Kirmanlı Mahallesi 32 Ada 95 Parsel zemin kat (7) Nolu bağımsız bölümde mesken niteliğindeki taşınmaz. Taşınmazın bulunduğu bina 3BK+ZK+3NK +ÇK olmak üzere 7 katlı betonarme apartman bulunmaktadır. Binanın 3 Bodrum katı müştemilat, 1. ve 2. Bodrum Katları, Zemin katı ve normal katları daire katları olarak kullanılmaktadır. Apartmanın dışı cam mozaik ile kaplanmış ve çatısı örtülmüş konumdadır. Taşınmaz idari ve ticari merkezinde 750,00 - 800,00 m mesafededir. Gayrimenkul Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Ana Taşınmazın cinsi Altı katlı betonarme apartman ve arsa olarak görülmekte ve üzerine Kat Mülkiyeti tesis edilmiştir. Borçlunun hissesi Tamdır. Tapu kaydında; Ön inceleme raporunda Kirmanlı 197 dosya içerisinde bulunan yevmiye kaydında 26/01/2005 tarih 194 yevmiye olduğu belirtilen intikal ve satış işleminde fotoğrağların yapıştırılmadığı, üzerinde tarih ve yevmiyenin yazmadığı, resmi senedin taraflarca imzalanmadığı okudum ibaresinin herkesce yazılmadığı, kim olduğu bilinmeyen tanıklara ait okundu ibaresinin olduğu, resmi senedin arka kısmında kişelere ait kimlik ve adres bilgilerinin bulunmadığı, tescilin yapılmadığı bu şekilde tevhit ifraz yapıldığı beyanı mevcuttur. Gayrimenkulün imar durumu Serbest Bölgesinde Ayrık Nizam 3 kat (A - 3) % 40 kullanım alanına sahiptir. Parselin İmar Parseline dönüşmesi gerekir. Taşınmaz Kirmanlı Mah.3 Nolu Bayır Sok. H.Tahsin Akman Apt.No:43 Da:7 Kdz.Ereğli adresindedir. Satışa konu (7) nolu bağımsız bölüm Zemin katında mesken olarak kullanılmakta olup kat mülkiyeti tesis edilmiştir. Mesken, kuzey batı ve arka cephede kalmakta olup, salon+3 oda+ mutfak+ banyo WC+ balkondan müteşekkil, 3+1 sistemli yapılmıştır. Dairenin giriş kapısı çelik ve iç kapılar Amerikan panel kapı, pencere doğramaları beyaz renkli PVC den yapılmıştır. Islak hacimlerin zemini seramik, diğer zeminler lamine parke döşelidir. Duvarları alçı sıva-plastik boya, tavanlarda kartonpiyer dönülmüştür. Daire 3+1 sistemli olup, brüt 128,00 m2, ve net 103,00 m2 kullanım alanına sahiptir. Doğal gaz mevcuttur.
Kıymeti : 100.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 14/12/2016 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 10/01/2017 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : KDZ.EREĞLİ ADLİYESİ GİRİŞ KAT MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında TL. pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/2780 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR