Yazdır

ZONGULDAK 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00449726
Şehir : Zonguldak
Oda Sayısı : 3+1
: 121
Yayınlandığı Gazeteler

İNANIŞ 12.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İhale Yeri : ZONGULDAK 3. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ 
Dosya Numarası : 2016/1624 ESAS
Muhammen Bedeli : 150000 TL
İlk İhale Tarihi : 21.12.2016 10:00
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
ZONGULDAK
3. İCRA DAİRESİ
2016/1624 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Zonguldak İl, Merkez İlçe, 259 Ada No, 1 Parsel No, FATİH Mahalle/Mevkii, 1 Bağımsız Bölüm 259 kozlu beldiye sınırları içersinde ve imar planı dahilindedir.özellikleri arsa vasfı taşınmaktadır. yüzölçümü 4.341,37m2 dir.üzerinde 7 bloklu 5 katlı 66 kargir apartman ve 2 depo vardır.yakınında fatih sitesi sağlık ocağı , kocatepe ilköğretim okulu zonguldak istanbul karayolu , opet benzin istasyonu bulunmaktadır. ulaşım kolaydır.. şehir merkezine biraz uzak mesafededir. beldiyenin tüm alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. bölgesel olarak gelişme alanı içindedir.binanın dış cephe sıvalı - boyalı vaziyette üzeri çatı örtülü ısınma sistemi kaloriferdir. Mimari olarak salon-3 oda-mutfak-2 balkon antre hol lavobo yeri - wc banyo şeklinde dizayn edilmiştir.
Adresi : Zonguldak İLi Kozlu İLçesi Fatih Mah. Topbaşı Mevklii E Blok D.3 Kozlu Zonguldak
Yüzölçümü : 121,94 m2
Arsa Payı : 10/680
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :Kamu yararı ve ülke güvenliği açısından yabancı uyruklu gerçek kişiler ile ükelerin kendi ülkelerinin kanunlarına göre kurulan tüzel kişiliğe sahip yabancı ticari şirketlerince iktisap veya sınırlı ayni hak tesis edilemez
1. Satış Günü : 21/12/2016 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 16/01/2017 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : ZONGULDAK 3. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1624 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR