Yazdır

ELBİSTAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire (114 m² net oturumlu)

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00622225
Şehir : Kahramanmaraş / Elbistan
Yayınlandığı Gazeteler

ELBİSTAN KAYNARCA 16.06.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2016/6077 ESAS
İkinci İhale Tarihi : 28.08.2017 11:00
İlk İhale Tarihi : 26.07.2017 11:00
İhale Yeri : Elbistan Belediye Başkanlığı Düğün ve Toplantı Salonu - Elbistan Kahramanmaraş (Köprübaşı Mah - Cumhuriyet Meydanı)
Muhammen Bedeli : 130000 TL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ 2016/6077 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Tapu Kaydına göre:Kahramanmaraş ili, Elbistan İlçesi, Kızılcaoba Mahallesi, 625 ada, 3 nolu parselde, binanın 3. katında, 6 numaralı Bağımsız Bölüm taşınmazın tamamı satışa konudur. Bilirkişilerce yapılan tespitlere göre; taşınmaz, Kahramanmaraş İli, Elbistan İlçesi, Kızılcaoba Mahallesi, Tuncay Sokak, Emre Apt. No: 28/6 adresindedir. Konu taşınmaz Yeni Camiine 160, Halk Eğitim merkezine 100, Askerlik Şubesine 100, Kadın doğum ve çocuk hastanesine 200 ve Mükremin Halil Lisesine 160 metre kuş uçumu mesafededir. Taşınmazın çevresinde, son 2-3 yıl içerisinde yapılan lüks apartman tipi konut sayısında artış gözlenmiştir. Altyapı hizmetlerinden yararlanması tamdır. Ulaşım sorunu bulunmamaktadır. Konut olarak tercih edilen bölgededir.Z+5 normal kat olarak yapılan binada 10 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın girişi zemin kat seviyesinden Tuncay Sokak üzerinden sağlanmıştır. Zemin katında kazan dairesi, otopark alanı, toplantı salonu ve her bağımsız bölüme ait kömürlükler bulunmaktadır. 1. Katta 1-2, 2.Katta 3-4, 3.Katta 5-6, 4.Katta 7-8 ve 5. Katta 9-10 bağımsız bölüm numaralı meskenler bulunmaktadır. Bina merkezi kalorifer ile ısıtılmaktadır. Binanın dışına ısı yalıtım yapılmıştır. Binanın merdivenleri mermer, merdiven korkulukları alüminyum metal aksamlıdır.Konu taşınmaz binanın 3. normal katında, bina girişi yönünde binaya doğru bakıldığında önde-sağda-soldadır.Asansör inişine göre sağdaki dairedir. Taşınmaz, 1 salon, 3 oda, 1 mutfak, 2 banyo, wc-lb., antre, hol ve 1 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Konu taşınmazın odaları laminant parke, ıslak mekan döşemeleri seramik, duvarları tavana kadar fayans ile kaplıdır. Oda kapıları ahşap camlı, pencereler PVC, duvarlar saten boyalıdır. Taşınmazın net alanı 114 m2, bürüt alanı 130 m2 dir.Elbistan Tapu Müdürlüğü arşivinde bulunan 04.06.2015 tarihli mimari projesi incelenmiş olup, konu taşınmazın katı, kattaki konumu ve alanı projesi ile uyumludur.Belediyede bulunan arşiv dosyasında, konu taşınmazın bulunduğu binaya ait,22.05.2015 tarih ve 53 numaralı kaçak yapı ruhsatı mevcuttur. Belediye İmar Müdürlüğünde görevli memura, kaçak yapı ruhsatının sebebini sorduğumuzda, yapıya ruhsat alınmadan başlanılmasından dolayı verildiğini, mevcut durumu itibari ile ruhsata ve onaylı projesine aykırı imalatın olmadığı bilgisi beyan edilmiştir. 07.08.2015 tarih ve 2015/85 numaralı yapı kullanma izin belgesi binadaki tüm bağımsız bölümler için düzenlenmiştir. " şeklinde beyanda bulunulmuştur.
İmar Durumu : Elbistan Belediyesi İmar Müdürlüğü?nden alınan bilgiye göre, konu taşınmazın bulunduğu parsel; Konut alanında, Ayrık nizam, 6 kat, E:1.70, yoldan 5 ve komşu parsellerden 3,5?er metre çekme mesafeli olacak şekilde yapılaşma koşullarına sahiptir.
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 26/07/2017 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 28/08/2017 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : Elbistan Belediye Başkanlığı Düğün ve Toplantı Salonu - Elbistan Kahramanmaraş (Köprübaşı Mah - Cumhuriyet Meydanı)
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/6077 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR