BANDIRMA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 90 m2 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00698049
Şehir : Balıkesir / Bandırma
Semt-Mahalle : HACI YUSUF MAH. / BANDIRMA
: 90
Oda Sayısı : 3+1
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

YAŞAM 10.11.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/239 talimat
Muhammen Bedeli
:
70000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.01.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
06.02.2018 14:00
Satış Yeri
:
BANDIRMA AVUKATLAR İŞ MERKEZİ MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BANDIRMA 1. İCRA DAİRESİ 2015/239 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmaz/ların cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Özellikleri :Balıkesir İli Bandırma İlçesi Hacıyusuf Mah.192 ada 2 Parsel Zemin Kat 2 nolu
Bağ. bölüm.Hacıyusuf Mah.36. Sk. Şanlı Apart. No:30 adresindeki binada zemin katta bulunan 2 nolubağımsız bölüm olan dairedir.Bulunduğu bina Betonarme karkas tarzda bodrum üzerinde 4 katlı olarak inşaedilmiştir.Bina dış cephesi boyalı ve boyası eskimiş durumdadır.Çatısı teras balkonludur.Bina dış kapısıdemir doğramadır.Daire giriş kapısı möbleli çeliktir.Daire 3 oda 1 salon, mutfak, banyo, wc, antre ve ikibalkondan oluşmaktadır. Dairede salon ve oda tabanları laminant parke kaplama,diğer bölümler seramik kaplıdır. Mutfak dolapları çıtalı, suntalem kaplı, tezgahı mermerittir. Banyodaayaklı lavabo, klozet ve duşa kabin olup duvarları dekorlu fayans kaplıdır. İç kapıları amerikan tablalıdır.Daire pencereleri plastik doğramadır. Takribi kullanım alanı 90m2'dir. Taşınmaz çevresinde okul ve sağlıkmerkezi, küçük tip marketler vb. bulunmaktadır. Her türlü alt yapısı ( elektrik, su,yol vb) hizmetindenfaydalanmaktadır. Isıtma sistemi doğalgaz, kombilidir. Yapım yılı 2013 yılı öncesine aittir.
Adresi : Bandırma Hacıyusuf mah 36,sk Şanlı apt no:30 Zemin kat 2no lu BB
Yüzölçümü : 90 m2
Arsa Payı : 32/192
İmar Durumu : (B-4) Bitişik nizamlı 4 katlı yapı iznine tabi olup Bina yüksekliği H=12,50 m2
Kıymeti : 70.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 08/01/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 06/02/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : BANDIRMA AVUKATLAR İŞ MERKEZİ MEZAT SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile tahliye veteslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye, taşınmazın ihale tarihi itibariyle aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılar, irtifak hakkı sahipleri ve diğer ilgililer, bu taşınmaz üzerindeki haklarını, özellikle faiz ve masrafa dair olan iddialarını, dayanağı belgeler ile ilan tarihinden itibaren 15 gün içinde dairemize bildirmedikleri takdirde, hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaklardır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/239 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ayrıca İİK.127 Mad. gereği satış ilanı, tapuda adresi olmadığı için tebliğ yapılamayan alakadarlara ve mernis kaydı olmayan dosya ilgililerine tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.(İ.İ.K.m.126) Örnek no:2708/11/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR