DENİZLİ 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 240 m2 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00679209
Şehir : Denizli / Merkezefendi
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 18.10.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/4219 Esas
Muhammen Bedeli
:
350000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.12.2017 14:05
İkinci Satış Günü
:
15.01.2018 14:05
Satış Yeri
:
Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
5. İCRA DAİRESİ
2016/4219 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İli Merkezefendi İlçesi, Şemikler Mahallesi, Cumaönü Mevkii, 304 Ada, 1 Parsel, 8 Nolu Bağımsız Bölüm'de bulunan mesken Z+1+çatıarası katlı dubleks meskendir. Her bir katı yaklaşık 80 m2 inşaat alanlıdır. Toplam brüt 240 m2 inşaat alanlıdır. Zemin kat içerisinde 2 oda, bir mutfak ve bir tuvalet vardır. İçeriden ahşap merdiven ile I. kata çıkılmaktadır. Birinci katta 3 yatak odası ve 1 adet banyo vardır. Çatı arası katında ise 1 teras ve 2 oda vardır. İç kapıları ahşap dış cephe kapı ve pencereler plastik doğramadandır. Üzeri ahşap oturtma çatıdır. Dairenin duvarları normal sıva ve plastik boyalıdır. Elektrik ve suyu mevcut olup mesken olarak kullanılmaktadır. Banyo ve tuvalet tabanaları sermaik kaplama banyo duvaraları seramiktir. Mutfak tezgah altı ve üstü dolabı vardır. Dolaplar MDF'dir. Odaların tabanı ahşap laminant parke kaplamadır. Kaloriferlidir. Yaklaşık 16 yıllıktır. Bina bakımlıdır. 3. sınıf A grubu yapılar özelliğindedir. Minibüs, otobüs, ve özel araçlarla hertürlü ulaşım kolaylıklarından yararlanmaktadır. Çevresinde villa türü meskenler ile orta halli ailelerin oturacağı meskenler vardır. Taşınmazın değeri 350.000 TL'dir.
Adresi : Merkezefendi İlçesi, Şemikler Mah. 3130 Sok. Beyzakent Yapı Sit. No:12 İç kapı No: 8 Denizli
Yüzölçümü : 240 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : İmar alanı içerisindedir.
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 19/12/2017 günü 14:05 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 15/01/2018 günü 14:05 - 14:15 arası
Satış Yeri : Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/4219 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/10/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR