Yazdır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 210 m2 villa

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00492860
Şehir : İstanbul / Büyükçekmece
Binadaki Kat Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 1
: 210
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 24.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 28.12.2016 15:00
İkinci İhale Tarihi : 16.02.2017 15:00
Dosya Numarası : 2015/5144 TLMT.
İhale Yeri : İCRA MEZAT SALONU EKİNOBA MAH.LONDRA ASFALTI YANYOL NO:107 ÇANAKKALE SK AYMERKEZ KARŞISI BÜYÜKÇEKMECE İSTANBUL
Muhammen Bedeli : 750000 TL
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

BÜYÜKÇEKMECE

1. İCRA DAİRESİ

2015/5144 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : İstanbul İl, Büyükçekmece İlçe, 2482 Parsel No, BÜYÜKÇEKMECE Köykenarı Mevkii, GÜZELCE MAH

Satışa konu taşınmaz tapunun Büyükçekmece ilçesi 2482 parselinde kayıtlı olup adres olarak Güzelce Mahallesi Alyanak Sokak No:16adresinde yer almaktadır.

Satışa konu taşınmaz villa niteliğinde müstakil ve bahçeli tarzda inşa edilmiş olup plan itibariyle zemin+1.normal kattan ibarettir. Zemin kat salon mutfak tuvalet teras balkonu 1.normal kat üç yatak odası banyo tuvalet ve balkondan ibarettir. villanın dış cephesi siding kaplıdır. Zemin ve 1 .kat pencereleri ferforje korkuluktur. Giriş kapısı ahşap kapı oda kapıları panel kapı zeminler laminant parke tavanlar kartonpiyer ıslak alanlar seramik pencereler PVC dir. Zemin katta terasında barbekü mevcuttur. Villa takriben brüt 210 m2 kullanım alanına sahiptir. Villa çevresinde benzer özellikte yapılaşmalar bulunmaktadır. Villa doğalgaz kombi kaloriferlidir. Bahçe içerisinde bir kısım alanın seramik yan cephenin ekim yapmaya uygun toprak alan şeklinde bırakıldığı görülmektedir. Villa semit merkezine yürüme mesafesinde,E5 asfaltına nispi uzaklıktadır.

Satışa konu taşınmaz ilçe merkezine nispi mesafede olup semt merkezinde yer almaktadır. Alışveriş noktalarına çarşı pazara toplu taşıma araç duraklarına yürüme mesafesindedir. Komşu parselini Güzelce Hukukçular ve İdareciler Sitesi teşkil etmektedir. Alt yapı sorununun çözüme kavuşturulmuş gelişmekte olan bir bölgede yer almaktadır. Yollar asfalt kaplıdır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.E5 karayolu ve TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir. Villa daha ziyade sayfiye amaçlı kullanıma uygundur. Nezih bir yerleşim alanıdır. Bahçe içerisinde çeşitli türde mevcut ağaçları mevcuttur. Açık otopark imkanına sahiptir.

Adresi : Satışa konu taşınmaz tapunun Büyükçekmece ilçesi 2482 parselinde kayıtlı olup adres olarak Güzelce Mahallesi Alyanak Sokak No:16adresinde yer almaktadır.

Yüzölçümü : 368,00 m2

İmar Durumu :Dosyasında mevcut Büyükçekmece Belediye Başkanlığının 08/02/2016 tarih yazısında Büyükçekmece ilçesi Güzelce Mahallesi 2482 parsel nolu taşınmazın 23/03/1996 onay tarihli 1/1000 ölçekli Kumburgaz Uygulama Planında konut alanında kaldığı belirtilmektedir.

Kıymeti : 750.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 28/12/2016 günü 15:00 - 15:10 arası

2. Satış Günü : 16/02/2017 günü 15:00 - 15:10 arası

Satış Yeri : İCRA MEZAT SALONU EKİNOBA MAH.LONDRA ASFALTI YANYOL NO:107 ÇANAKKALE SK AYMERKEZ KARŞISI BÜYÜKÇEKMECE İSTANBUL

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/5144 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/11/2016

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR