GAZİANTEP 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 200 m2 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00622617
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 18.06.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/129719 ESAS
Muhammen Bedeli
:
173501 TL
İlk İhale Tarihi
:
07.08.2017 14:30
İkinci İhale Tarihi
:
11.09.2017 14:30
İhale Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

GAZİANTEP13. İCRA DAİRESİ

2016/129719 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Gaziantep ili Şehitkamil ilçesi, Çağlayan mahallesi, 777 ada, 1 parselde kayıtlı bulunan, cinsi tapu kayıtlarında arsa olarak belirtilen, parselin tamamı 208 m2 olan yerin 45/208 ve 19/104 hisesi borçluya aittir. Bu taşınmazın tapu kayıtlarında da cinsi her nekadar arsa olarak belirtise de, parsel üzerinde bodrum kat, zemin kat ve 1 .normal kat olmak üzere toplam üç katlı bir yapı mevcuttur. Parsel üzerindeki yapmın bodrum katına gelindiğinde, bu kat dükkan olarak düzenlenmiştir.Bu kattaki yapı betonarme olarak yapılmış olup tek bölmelidir, yapının duvarları İnce sıva üzeri boyalıdır dış cephesi galveniz saç darabalıdır, elektriği ve suyu mevcuttur, çuval dikim atölyesi olarak kullanılmaktadır, bu katın inşaat alanı 200 m2 olarak tespit edilmiştir. Parsel üzerindeki yapının zemin katına gelindiğinde, bu kat mesken olarak düzenlenmiştir, yapı betonarme olarak yapılmıştır, bu katta İki ayrı kullanılan mesken olarak düzenlenmiş her meskende üç oda ve müştemilatlarından oluşmaktadır, yapının duvarları ince sıva üzeri yağlı boyalıdır, tabanları seramik ile kaplıdır, iç doğramalar ahşap olup üzeri boyalıdır, dış doğramalar ise PVC den imal edilmiştir, soba ile ısıtılmaktadır, elektrik ve suyu mevcuttur, her İki bölümde mesken olarak kullanılmaktadır, bu katın inşaat alanı 210 m2 olarak tespit edilmiştir. Parsel üzerindeki yapının 1 .normal katına gelindiğinde, bu kat mesken olarak düzenlenmiştir, yapı betonarme olarak yapılmıştır, bu katta iki ayrı kullanılan mesken olarak düzenlenmiş her meskende üç oda ve müştemilatlarından oluşmaktadır. Yapının duvarları ince sıva üzeri yağlı boyalıdır, tabanları seramik ile kaplıdır, iç doğramalar ahşap olup üzeri boyalıdır, dış doğramalar ise PVC den imal edilmiştir, soba ile ısıtılmaktadır, elektrik ve suyu mevcuttur, her iki bölümde mesken olarak kullanılmaktadır, bu katın inşaat alanı 210 m2 olarak tespit edilmiştir. Bu taşınmaz şehrin kuzeyinde kenar semt olan bir yerleşim bölgesinde bulunmaktadır. Taşınmazın çevresi genellikle yapılaşmış ancak imara uygun yapılaşmamıştır. Taşınmaz her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.

Adresi : Çağlayan Mahallesi Sabri Yener Cadesi No:2Şehitkamil / GAZİANTEP

Yüzölçümü : 208 m2 - hissesi (45/208ve 19/104 )

İmar Durumu : İnşaat tarzı blok nizam iki katlı yapı adasına gelmektedir.

Kıymeti : 173.501,00 TL

KDV Oranı : % 18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı olduğu şekilde.

1. Satış Günü : 07/08/2017 günü 14:30 - 14:40 arası

2. Satış Günü : 11/09/2017 günü 14:30 - 14:40 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/129719 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.14/06/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR