ERZURUM 5. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2 adet daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00637671
Şehir : Erzurum / Yakutiye
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEBAKIŞ 18.07.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2015/108 TLMT
Muhammen Bedeli
:
60806 TL
İlk İhale Tarihi
:
24.08.2017 14:00
İkinci İhale Tarihi
:
26.09.2017 14:00
İhale Yeri
:
5. İcra Müdürlüğü Koridoru - Erzurum Adalet Sarayı YAKUTİYE / ERZURUM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ERZURUM 5. İCRA DAİRESİ
2015/108 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Erzurum İl, Yakutiye İlçe, 99 Ada No, 3 Parsel No, EMİNKURBU Mahalle/Mevkii, 2. Kat 3 Bağımsız Bölüm Ayrıntılı bilirkişi raporu dosyada mevcut olmakla; bilirkişi raporuna göre; taşınmazın bulunduğu yapı bodrum kat, zemin kat ve iki normal kat olmak üzere 4 katlı yapıdan oluşmaktadır. Taşınmaz betonarme karkastan oluşup 2 cephelidir. (Güney-Kuzey)Döşeme imalatları tamamında betonarmeşap, kuru mahallerde oda salon döşemeleri ahşap kaplama ıslak mahaller seramik kaplamadır. Taşınmazın ısınması soba ile yapılmaktadır.Cephe nedeniyle güneş ısısından maksimum derecede faydalanılmaktadır. Taşınmaz 3 oda 1 salon giriş holü, yatak odası holü, 1 balkon, mutfak, WC ve banyodan oluşmaktadır. Pencerelerin dış doğraması PVC doğramadır, Oda döşemeleri ahşap rapıtalı döşeme, duvarlar ve tavanlar plastik boyalıdır. Taşınmazın bulunduğu bölgeye okul, sağlık ocağı ve cami yakın olup yakın çevresindeki yapılaşma kısmen tamamlanmıştır. Taşınmazın şehir merkezinde oluşu, çevresindeki yapılaşmanın kısmen tamamlanması, taşınmazın çevresinden geçen yolların asfalt kaplamasının yapılmasın sebebiyle ulaşım sorununun olmaması, belediyenin tüm alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanıyor olması taşınmazın değerini etkilemektedir.
Adresi : Eminkurbu Mah.Ahmet Yesevi Caddesi Fabrika Sokak Dış Kapı No:6 Yakutiye / ERZURUM
Yüzölçümü : 91,00 m2
Arsa Payı : 1/3
İmar Durumu : Dosyasındadır
Kıymeti : 60.806,67 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : 15/12/2006 tarihli, 99 Ada 3 Parseldeki binanın 3,28 m2 lik kısmı yola tecavüzlüdür şerhi vardır.
1. Satış Günü : 24/08/2017 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 26/09/2017 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 5. İcra Müdürlüğü Koridoru - Erzurum Adalet Sarayı YAKUTİYE / ERZURUM
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Erzurum İl, Yakutiye İlçe, 100 Ada No, 55 Parsel No, EMİRKURBU Mahalle/Mevkii, 2. Kat 6 Bağımsız Bölüm Ayrıntılı bilirkişi raporu dosyada mevcut olup bilirkişi raporuna göre; taşınmazın bulunduğu yapı 4 katlı binadan oluşmaktadır. Kuru mahallerde ahşap kaplama, ıslak zeminlerde dökme mozaik kullanılmıştır. İç mahal duvarlarında plastik boya kullanılmıştır. Taşınmaz 3 oda 1 salon giriş holü, yatak odası holü, 1 balkon, wc ve banyodan oluşmaktadır. Dış pencereler PVC doğramadır.Mesken Güney-Kuzey cephesinin aydınlık alması nedeniyle güneş ısısından maksimum derecede faydalanmaktadır. Taşınmazın ısınması soba sistemi ile yapılmaktadır. Dış giriş kapısı ve kasası çelikten yapılmıştır. Taşınmazın şehir merkezinde oluşu, çevresindeki yapılaşmanın kısmen tamamlanması, belediyenin tüm alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanması değerini etkilemektedir.
Yüzölçümü : 98 m2
Arsa Payı : 20/120
İmar Durumu : Dosyasındadır
Kıymeti : 62.082,50 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 24/08/2017 günü 14:40 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 25/09/2017 günü 14:40 - 14:45 arası
Satış Yeri : 5. İcra Müdürlüğü Koridoru - Erzurum Adalet Sarayı YAKUTİYE / ERZURUM
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/108 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/07/2017

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR