Yazdır

MERSİN 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2 adet daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00622252
Şehir : Mersin
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ GÜNEY 19.06.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İkinci İhale Tarihi : 28.08.2017 13:50
Muhammen Bedeli : 115000 TL
İlk İhale Tarihi : 02.08.2017 13:50
Dosya Numarası : 2013/3912 ESAS
İhale Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.MERSİN
6. İCRA DAİRESİ

2013/3912 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri:
Mersin İl, Yenişehir İlçe, 626 Ada No, 35 Parsel No, Bahçe / -- Mahalle/Mevkii, Birinci kat 2 Bağımsız Bölüm sayılı taşınmazın tamamı satılacaktır. ana taşınmazın yapımına mülga Mersin Belediyesince verilen 29.04.1985 tarih ve 3/40 sayılı inşaat ruhsatına göre başlandığı bilgisi verilmiş, betonarme karkas olarak yapılmış, apartman B+Z+4 katlı,apartmanın bodrum katında 1 depo, zemin katında 1 mesken, 4 dükkan, kapıcı dairesi ve apartman giriş holü, normal katlarda 3 er mesken olmak üzere apartmanda 18 bağımsız bölüm bulunmakta, asansörlü, apartmanda doğalgaz tesisatı mevcut, gezilebilen dam teraslı, apartmanın dış cephesi terasit hazır sıva cephe kaplama, giriş kapısı camlı ferforje doğrama, giriş holü yer döşemeleri paledyen döşeme, merdiven basamaklarının yer döşemeleri dökme mozaik,kat sahanlık alanlarının yer döşemeleri karo mozaik, giriş holü duvarları yarım duvar mermer üzeri boya kaplama, kat alanlarının duvarları sıva üzeri boya kaplama, merdiven korkulukları demir imalat, ana taşınmaz Gazi Mustafa Kemal Bulvarı ile 18. Caddenin ana arterlerinin kesiştiği noktanın yaklaşık 330 metre güney batısında yer almakta, taşınmazın yakın civarında Aliye Pozcu İlkokulu ve Forum Mersin Avm bulunmakta, taşınmaz belediyenin alt yapı hizmetlerinden faydalanmakta, ulaşım yakın civarından geçen toplu taşıma araçları ile sağlanmaktadır. Alacak konusu taşınmaz tapudaki kat irtifakına esas mimari projesine göre; 3 oda, salon, mutfak, wc, banyo, 2 balkon ve müştemilatından oluşmakta, KDB cepheli, ortak alanlar hariç balkonlar dahil yaklaşık 112 m² brüt alanlı, projesinden farklı olarak oda ve mutfak arasındaki ara duvarın bir kısmı kaldırılmış, meskenin giriş kapısı çelik kapı, yer döşemesi laminat parke-seramik döşeme, ıslak hacimler hariç tüm hacimlerin duvarları sıva üzeri boya kaplama, ıslak hacimlerin döşeme ve kaplamaları seramik, iç kapı doğramaları nitelikli ahşap, pencereleri pvc doğrama, mutfak dolabı ve tezgahı ile tavan kenarlarında kartonpiyer çalışmaları bulunmakta, balkon korkulukları demir imalat, taşınmaz konut olarak kullanılmaktadır.

Adresi : Mersin İli,Yenişehir İlçesi, İnönü Mahallesi, 1405 Sokak, Adem Apartmanı, No:26, Kat:1/2
Yüzölçümü : 112 m2
Arsa Payı : 100/1882
İmar Durumu : (A-5) Ayrık Nizam 5 katlı konut alanı
Kıymeti : 115.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü: 02/08/2017 günü 13:50 - 14:00 arası
2. Satış Günü : 28/08/2017 günü 13:50 - 14:00 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2 NO'LU TAŞINMAZINÖzellikleri :
Mersin İl, Yenişehir İlçe, 4502 Ada No, 1 Parsel No, Menteş / -- Mahalle/Mevkii, 12/24 Bağımsız Bölüm sayılı TAŞINMAZIN 1/2 HİSSESİ SATILACAKTIR. Ana taşınmazın yapımına Yenişehir Belediyesince verilen 01.09.2004 tarih ve 2/29 nolu inşaat ruhsatına göre başlandığı bilgisi verilmiş, apartman Z+12 katlı, betonarme karkas olarak yapılmış, tapudaki kat irtifakına esas mimari projesine göre; zemin katta sığınak, kapıcı dairesi ve apartman giriş holü, normal katlarda 2 şer meskenolmak üzere apartmanda 24 bağımsız bölüm bulunmakta, çift asansörlü, yangın merdivenli, apartmanda doğalgaz tesisatı mevcut, gezilebilen dam teraslı, apartmanın dış cephesi dış cephe boya kaplama, apartman giriş kapısı camlı alüminyum doğrama, giriş holü, merdiven basamakları ve kat sahanlık alanlarının yer döşemeleri mermer, giriş holü duvarları yarım duvar mermer üzeri alçı sıva üzeri kağıt kaplama,kat alanı duvarları sıva üzeri boya kaplama, tavanda asma tavan çalışmaları mevcut, merdiven korkulukları demir imalat, apartman bahçe ve giriş kapısı raylı-sürgülü demir kapı, bahçe duvarı çevrilmiş üzeri demir korkuluklu, çevre düzenlemesi yapılmış, bahçe alanı içerisinde açık araba park alanı, kamelya, güvenlik kulübesi ve çocuk oyun alanı bulunmakta, ana taşınmazİstemihan Talay Caddesi ile 38. Caddenin ana arterlerinin kesiştiği noktanın yaklaşık 100 metre doğusunda yer almakta, taşınmazın güneyinde Seyfi Alanya Parkı bulunmakta, taşınmaz belediyenin alt yapı hizmetlerinden faydalanmakta, ulaşım yakın civarından geçen toplu taşıma araçları ile sağlanmaktadır. Alacak konusu taşınmaz tapudaki kat irtifakına esas mimari projesine göre; 4 oda, salon, mutfak, wc,2 banyo, 3 balkon ve müştemilatından oluşmakta, GKD cepheli, ortak alanlar hariç balkonlar dahil yaklaşık 180 m² net alanlı, projesinden farklı olarak mutfak ile oda arasındaki ara duvar kaldırılarak birlikte kullanılmakta, meskenin giriş kapısı çelik kapı, yer döşemeleri laminat parke-seramik döşeme, ıslak hacimler hariç tüm hacimlerin duvarları alçı sıva üzeri boya-kağıt kaplama, ıslak hacimlerin döşeme ve kaplamaları seramik, meskenin iç kapı doğramaları nitelikli ahşap, pencere doğramaları pvc, meskende mutfak dolabı ve tezgahı, doğalgaz üniteleri, asma tavan ve kartonpiyer çalışmaları bulunmakta, balkon korkulukları demir imalat, taşınmaz konut olarak kullanılmaktadır.

Adresi: Menteş Mahallesi, 2524 Sokak, Özay Plaza, No:8, Kat:12/24Yenişehir / MERSİN
Yüzölçümü : 180 m2
Arsa Payı : 10/240
İmar Durumu : E=1,25 yapı yoğunluğunda konut alanı
Kıymeti: 150.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü: 02/08/2017 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 28/08/2017 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/3912 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/06/2017

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR