UŞAK 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2+1 müstakil mesken

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00683218
Şehir : Uşak / Merkez
Semt-Mahalle : HACIKADEM KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 125
Bulunduğu Kat : Müstakil
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 22.10.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/577 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
369380 TL
Birinci Satış Günü
:
20.12.2017 11:00
İkinci Satış Günü
:
15.01.2018 11:00
Satış Yeri
:
Köme Mah. Taslak Sokak Belediye İşhanı Kat:3 No:309 Merkez/Uşak

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
UŞAK
1. İCRA DAİRESİ
2017/577 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz Uşak İli, Merkez İlçesi, Hacıkadem Köyü, Kocakıran Mevkii, 2286 ada, 1 parselde kayıtlı, 553,04 m2 yüzölçümlü, arsadır. Taşınmazın tapu kayıtlarında belirtilen nitelikten farklı olarak arsa üzerinde yaklaşık 125,00 m2 miktarlı alanlı yapılaşmış bahçeli, bodrum kat + zemin kat + 1 katlı (dubleks) mesken amaçlı ruhsatlı bina mevcuttur. Taşınmazda kiracı vardır. Binanın bodrum katı kısmen arazi kotunun üstünde olup, ön bahçeden girişli garajı, 3 odası mevcuttur. Bodrum katı mesken olarak kullanılabilecek vaziyette düzenlenmiş olup, halihazırda depo, kombi odası ve kiler olarak kullanılmaktadır. Odalar ve giriş holü yer döşemeleri karo seramik kaplamalı, duvarları sıvalı ve boyalı, kombi odası komple karo fayans kaplamalıdır. İç kapıları ahşap, pencereleri plastik doğramalıdır. Zemin katında salon, oda, mutfak + yemek bölümü ve tuvalet bulunmaktadır. Bu kattan içten betonarme ve mermer kaplamalı merdiven ile çıkılan birinci katında ise 3 oda, banyo ve hol bölümleri bulunmaktadır. Zemin ve birinci katın ön cephesinde birer adet balkon bulunmaktadır. Zemin katın giriş antresi, salon, odalar ve mutfak yer döşemeleri 50x50 karo seramik kaplamalı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, giriş antresi ve bir oda duvarı renkli dekoratif duvar kağıdı kaplamalıdır. Bazı odaların tavanları alçıpan ve dekoratif ışık havuzludur. Mutfak tezgahı granit mermer altı ve üzeri iyi mutfak dolaplı, yer döşemeleri 50x50 karo seramik kaplamalı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalıdır. Islak hacimlerin zeminleri karo seramik, duvarları komple karo fayans kaplamalı, banyosu küvetli, klozetli ve vitrifiyeli ve asma tavanlıdır. Dubleksin 1. katına çıkılan merdiven basamakları renkli mermer kaplamalı, korkuluk ve tırabzanı ahşaptır. Birinci katındaki odalar ve hol döşemeleri de 50x50 karo seramik kaplamalı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı bir odasının duvarı renkli dekoratif duvar kağıdı kaplamalıdır. Meskenin iç kapıları kaliteli ahşap doğramalı, pencereleri renkli plastik esaslı doğramalı, giriş kapısı çelik kapılıdır. Mesken doğalgazlı kombili kaloriferli yerden ısıtmalıdır. Ayrıca çatı altında bir oda bölümü düzenlenmiştir. Binanın dış cephesi ısı yalıtımlı sıvalı ve boyalı olup, çatısı ahşap ve kiremit örtülüdür. Binanın merdiven ışıklıkları cam tuğla kaplamalı, balkon bölümleri aliminyum korkuluklu ve panel camlıdır. Ayrıca bahçesinin dış duvarları yapılmış ve üzeri dekoratif ferforje demir korkulukludur. Bina 1. sınıf kaliteli malzemelerle itina ile yapılmış olup, yeni ve bakımlı görünüşlüdür. Yapının yaklaşık 4-5 yıllık olduğu beyan edilmiştir. Taşınmaz imar parseli olup çevresinde 2-3 katlı konutlar ile boş arsalar mevcuttur. Taşınmazın bulunduğu çevre itibariyle yol teşekkülleri tamamlanmış olup, her türlü altyapı hizmetinden faydalanmaktadır. Şehir merkezine ve çarşıya yaklaşık 6 km mesafede olup, toplu taşıma ulaşımı İzmir-Ankara devlet karayolu üzerinden sağlanmaktadır.
Adresi : Hacıkadem Köyü, 6. Mercan Sk. No:10 Merkez/Uşak
Yüzölçümü : 553,04 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Uşak Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün 05/04/2016 tarihli ve 968-3768 sayılı yazısında taşınmaz için "Ayrık nizamda E:0,70 - 3 kata müsadeli konut alanına isabet etmektedir." denilmektedir.
Kıymeti : 369.380,72 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.(17/10/2017 tarihli UYAP'dan alınan tapu kaydı)
1. Satış Günü : 20/12/2017 günü 11:00 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 15/01/2018 günü 11:00 - 11:15 arası
Satış Yeri : Köme Mah. Taslak Sokak Belediye İşhanı Kat:3 No:309 Merkez/Uşak
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenler şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacaklardır, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/577 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları gerekmektedir. 7- İİK 127. Maddesi gereğince, işbu satış ilanı tapuda adresi bulunamayan ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.18/10/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR