ANTALYA 14. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2+1 depolu daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00699977
Şehir : Antalya / Konyaaltı
Semt-Mahalle : ARAPSUYU MAH. / ARAPSUYU
: 115
Oda Sayısı : 2+1
Yayınlandığı Gazeteler

ANTALYA KÖRFEZ 14.11.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/6015 ESAS
Muhammen Bedeli
:
500000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.12.2017 14:00
İkinci Satış Günü
:
24.01.2018 14:00
Satış Yeri
:
ANTALYA 14. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜ - ANTALYA ADALET SARAYI 1. KAT HUKUK BLOĞU MURATPAŞA/ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
14. İCRA DAİRESİ

2017/6015 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapu Kaydında : Antalya İl, Konyaaltı İlçe, 4047 Ada, 5 Parsel, ARAPSUYU Mahallellesi, 2.770,00m² yüz ölçümlü, 640/22160 arsa paylı, B BLOK 2.BODRUM KAT + 1.BODRUM KAT, 2 nolu bağımsız bölümde kayıtlı DEPOLU MESKEN vasfındaki borçlu FATMA KAYMAZ adına kayıtlı taşınmaz.
Kıymet Takdirine Konu 2 Nolu Bağımsız Bölüm:Antalya İli, Konyaaltı İlçesi, Arapsuyu Mahallesi4047 Ada, 5 nolu parsel üzerinde betonarme karkas yapı tarzında bodrum kat + zemin kat + 7 normal kat olarak inşa edilmiş Kaymazoğulları Resıdance B.Blok Apartmanının Zemin Katında ( Giriş Katında ) Güney Cepheli Depolu Bir Dairedir. Meskendir. ( Depo Kısmı Dahil ) Brüt 138m2 Net 115m2 alana sahiptir. ( 2 Nolu Bağımsız Bölümün Alanı İlgili Belediyesindeki “Konyaaltı Belediyesindeki” Ruhsata Esas Mimari Projeden Alındı. ) Zemin Katında ( Giriş Katında ):1 Salon, 2 Oda, Mutfak, Hol, Koridor, Banyo + WC bölümü ile, 1 adet balkonu vardır. Salon ve oda tabanları laminant kaplıdır. Tavan ve duvarları saten boyadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer ve spot ışıklandırma vardır. İç kapılar mobilya tipi ahşap doğramadır. Hol ve koridor tabanı seramik kaplıdır. Tavan ve duvarları saten boyadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer ve spot ışıklandırma vardır. Pencereler ve balkon kapısı pvc doğramadır. Pencerelerde pvc panjur vardır. Mutfak tezgahı ve dolapları özel imalattır. Islak zeminler seramik kaplıdır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Yer aldığı apartmanda asansör vardır. Elektrik ve su tesisatlıdır.Zemin kattan, bodrum kata ( depo kısmına ) iniş merdiven yeri kapatılmıştır. Depo kısmına merdiven kovasından kapı yeri açılmış, çelik kapı takılmış, depo kısmı müstakil olarak kullanılır duruma getirilmiştir. Bodrum Katta ( Depo Kısmında ):1 Salon, 2 Oda, Mutfak, Hol, Koridor, Banyo + WC bölümü ile, teras kısmı vardır.Salon ve oda tabanları laminant kaplıdır. Tavan ve duvarları saten boyadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer ve spot ışıklandırma vardır. İç kapılar mobilya tipi ahşap doğramadır. Hol ve koridor tabanı seramik kaplıdır. Tavan ve duvarları saten boyadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer ve spot ışıklandırma vardır. Pencereler ve teras kapısı pvc doğramadır. Mutfak tezgahı ve dolapları özel imalattır. Islak zeminler seramik kaplıdır. Merdiven kovasından giriş kapısı çelik kapıdır. Elektrik ve su tesisatlıdır. 2 nolu bağımsız bölümün bulunduğu parselde çevre düzenlemesi yapılmış olup, kapalı oto parkıve yüzme havuzu vardır. Tapuda 2770m2 Lik Arsada 640 / 22160 Arsa Paylı Kat İrtifaklı ( Tapu Kaydına Göre B.Blokta 2.Bodrum Kat + 1.Bodrum Katta )2 nolu bağımsız bölüm DEPOLU MESKEN olarak tescillidir.
Adresi : Pınarbaşı Mah. 754 Sok. No:1 Kaymazoğulları Resıdance B Blok Apartmanın olduğu yerdir.(754 nolu sokağın (doğusunda) üzerinde bulunmaktadır. 754 nolu sokak ile 753 nolu sokağın kesiştiği yerdedir. Batısında 14. Cadde vardır.)KONYAALTI/ANTALYA
Yüzölçümü : 2.770,00 m²
Arsa Payı : 640/22160
İmar Durumu : Dosya İçinde Bulunan İmar Çapına Göre ; Antalya İli, Konyaaltı İlçesi Arapsuyu Mahallesi, 4047 Ada, 5 nolu parsel ; Ayrık Nizam, E = 0.27 / 0.80 Emsalli, Kat Adedi 3 Saçak Seviyesi 11.50mt, Toplam İnşaat Alanı 2216m2 Ön Bahçe Çekme Mesafesi 5mt Yan Bahçe Çekme Mesafesi : 4.25mt dir.
Kıymeti : 500.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 27/12/2017 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 24/01/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : ANTALYA 14. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜ - ANTALYA ADALET SARAYI 1. KAT HUKUK BLOĞU MURATPAŞA/ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/6015 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/11/2017

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR