İSTANBUL ANADOLU 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2+1 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00704622
Şehir : İstanbul / Ümraniye
Semt-Mahalle : YUKARI DUDULLU MAH. / YUKARIDUDULLU
Oda Sayısı : 2+1
Bina Yaşı : 4
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 19.11.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/973 Talimat
Muhammen Bedeli
:
225000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.12.2017 14:20
İkinci Satış Günü
:
29.01.2018 14:20
Satış Yeri
:
İstanbul Anadolu Adliyesi Satış (Mezat)Salonu Kartal/İSTANBUL -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İSTANBUL ANADOLU 11. İCRA DAİRESİ
2016/973 Talimat
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : GAYRİMENKULUN TAPU SİCİL KAYDI :
İstanbul İli Ümraniye İlçesi Yukarıdudullu Mahalle 14945 parselde kayıtlı 421,00 m2 arsa miktarlı Zemin Kat Bağımsız bölüm no 2 42/421 arsa paylı Daire nitelikli taşınmazınTam Hissesi
GAYRİMENKULÜN İMAR DURUMU :
Ümraniye Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün E-İmar belgesine göre Ümraniye ilçesi Yukarı Dudullu Mahallesi , 14945 parsel 1/1000 ölçekli Ümraniye Ihlamurkuyu Aşağıdudullu Yukarududullu ve Esenşehir Mahallerinin Havza içinde kalan kısmına ait uygulama imar planı kapsamında Emsal: 1.40 Hmax Avan proje inşaat nizamı Ayrık nizam , 5-3-3 çekme mesafeli yapılanma şartlarında Konut alanında kısmende yolda kalmaktadır.
GAYRIMENKULÜN ÖZELLİKLERİ ve ADRES BİLGİLERİ :
Satışa konu taşınmazın bulunduğu bina Bodrum kat Zemin kat 3 Normal kat olmak üzere toplam 5 katlıdır. Binanın dış cephesi silikon esaslı dış cephe boyalıdır. Binada asansör bulunmamaktadır.Söz konusu bina yaklaşık 4 yıllıktır.Satışa konu daire toplam net 50,00 m2 kullanım alanı bulunmakta olup 2 oda salon mutfak banyo antre hacimlerinden oluşmaktadır.Mahal kullanımında bina ortak alanına 4 m2 büyüme yapmış olup toplamda 54,00 m2 alana ulaşmıştır.Dairenin salon ve oda zeminleri lamine parke kaplamalıdır. Pencereler pvc iç kapılar ahşap panel kapı dış kapı ise çelik doğramadır. Isınma doğalgaz yakıtlı kalorifer sistemlidir.Taşınmaz ana ulaşım yolları ile sosyal alanlara çok yakın mesafededir. Alt yapısı suyu elektiriği ve diğer alt yapı hizmetlerinden istifadesi tamdır.
TAŞINMAZIN KAYDINDAKİ ŞERHLER
Yapı Kredi Bankasına ait 1 derece ipotek şerhi
Kıymeti : 225.000,00TL (Üçyüzaltmışbintl )
KDV Oranı : % 1
1. Satış Günü : 29/12/2017 Saat : 14:20-14:30
2. Satış Günü : 29/01/2018 Saat:14:20-14:30
Satış Yeri : İstanbul Anadolu Adliyesi Satış (Mezat)Salonu Kartal/İSTANBUL -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/973 Talimat sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/11/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR