ANKARA 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2+1 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00699603
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : ŞAHAP GÜRLER MAH. / BOĞAZİÇİ
: 81
Oda Sayısı : 2+1
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 12.11.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/13563 ESAS
Muhammen Bedeli
:
90000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.12.2017 10:10
İkinci Satış Günü
:
19.01.2018 10:10
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
16. İCRA DAİRESİ
2017/13563 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli, Mamak İlçesi, Şahap Gürler Mahallesi, 35888 ada, 4 parseli teşkil eden, 944,00 m2 yüzölçümlü 5 Katlı Betonarme Apartman ve Arsası nitelikli ana taşınmazda yer alan 47/944 arsa paylı, Mesken nitelikli, Zemin kat (3) numaralı bağımsız bölümün tamamı Latif oğlu İSMET ÇAY adına kayıtlıdır.
ANA GAYRİMENKULÜN ÖZELLİKLERİ
Bina ayrık nizam ve betonarme yapı tarzında inşa edilmiş olup 1 bodrum+zemin+3 normal kat+çatı kat olmak üzere toplam 6 katlıdır.Binada 1 dükkan,17 mesken olmak üzere toplam 18 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binada açık otopark alanı bulunmaktadır. Binada asansör yoktur.
(3) NO.LU BAĞ. BÖL. ÖZELLİKLERİ:
Kıymet takdiri istenilen zemin kat (3) numaralı bağımsız bölüm mesken olarak kullanılmak üzere projelendirilmiştir. Bina girişine göre sağ arka, sokağa göre sağ ön tarafta yer almakta olup kuzeybatı ve kuzeydoğu yönlüdür.Fiili durumda 2 oda, salon, mutfak, banyo ve wc?den oluşmaktadır.Giriş kapısı çelik, iç kapıları paneldir.Pencere doğramaları pvc olup ısı camlıdır. Antre, salon ve odaların döşemeleri laminat parke kaplı, duvarları ve tavanları alçı sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı alçı sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak tezgahı mermerit olup tezgah altında ve üstünde pvc kaplama kapaklı dolaplar mevcuttur. Banyoda zemin ve duvarlar seramik kaplı, tavan düz sıva üzeri plastik boyalıdır. Lavabo ve duş tertibatı bulunmaktadır. Wc zemini ve duvarları seramik kaplı olup tavanı düz sıva üzeri boyalıdır. Hela taşı ve lavabo bulunmaktadır.Isınma kombi ile sağlanmaktadır.Meskenin net faydalı alanı 81,60 m² olarak ölçülmüştür.Mesken hali hazırda kiracı tarafından konut olarak kullanılmaktadır.
Adresi : Şahap Gürler Mahallesi, 1243. Sokak, Hilal Apartmanı, No:6/3 Mamak / ANKARA
Yüzölçümü : 944,00 m2 (Satışı istenilen meskenin net faydalı alanı 81,60m2)
Arsa Payı : 47/944
İmar Durumu : Belediye Sınarları İmar Planı içerisindedir.
Kıymeti : 90.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Dosyadaki tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 20/12/2017 günü 10:10 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 19/01/2018 günü 10:10 - 10:20 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- İİK. 127. md. gereğince ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu sicilinde kayıtlı ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/13563 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/11/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR